Miejskie służby w Krakowie twierdzą, że są przygotowane do zimy. W magazynach jest 17 tys. ton soli

Powoli zbliża się okres zimowy. Oznacza to, że drogi mogą pokryć się śniegiem i być śliskie. Drogowcy  twierdzą, że są na to przygotowani. Na posypywanie dróg przygotowano 17 tys. ton soli, 3 tys. ton piasku oraz 570 tony chlorku wapnia. Czy cała ta chemia trafi na nasze ulice zależy od pogody. A ta na razie jest łaskawa.

Do zimowego utrzymania dróg i chodników gotowych jest 265 jednostek, w tym 73 duże solarki. W celu zapewnienia bezpieczeństwa na jezdniach i chodnikach zgromadzono 17 000 ton soli, 3 tys. ton piasku oraz 570 tony chlorku wapnia.

Zimową akcję koordynuje MPO Kraków, a w miejskim komitecie koordynacyjnym do spraw zimy zasiadają przedstawiciele wszystkich spółek i jednostek miejskich, które co roku zaangażowane są w zimowe utrzymanie miasta. Komitet wznowił już pracę. – Dyspozytorzy MPO całodobowo monitorują prognozy pogody, temperaturę powierzchni ulic w mieście, a każdy pojazd biorący udział w akcji „Zima” jest wyposażony w GPS. Monitoring miejski zapewnia podgląd głównych punktów komunikacyjnych i ulic – informują urzędnicy.

Mieszkańcy mogą przysyłać zgłoszenia o oblodzeniu i opadach, konieczności odśnieżania ulic i chodników bezpośrednio do dyspozytorni akcji „Zima” mailowo (interwencje24h@mpo.krakow.pl) i telefonicznie (12 646 23 61) lub kontaktować się bezpośrednio ze spółkami i służbami odpowiedzialnymi w danym zakresie.

W sezonie zimowym 2023/2024 stałym zimowym utrzymaniem objętych będzie 1439 km dróg, w tym: 705 km dróg krajowych, wojewódzkich, powiatowych i gminnych, po których prowadzona jest komunikacja miejska, ważnych w lokalnym układzie komunikacyjnym; 734 km pozostałych dróg gminnych i wewnętrznych, 723 km chodników wraz ze schodami, przejściami podziemnymi, ciągów pieszo-rowerowych, 147 km dróg rowerowych, 1683 przystanki komunikacji miejskiej oraz 857 tys. m2 utwardzonych nawierzchni terenów wewnątrz-osiedlowych, 70 tys. m2 chodników w Strefie Płatnego Parkowania.

Patrycja Bliska

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie