Dzieci wyjdą na pole! Rząd znosi zakaz wychodzenia z domu w godzinach 8-16

Rząd ugiął się pod presją i znosi głupi zakaz wychodzenia dzieci na pole w godz. 8-16. O zmianie decyzji poinformował minister zdrowia Adama Niedzielski. Zakaz zostanie zniesiony od wtorku, 5 stycznia 2020.

Właśnie rozpoczęły się ferie zimowe. Dzieci nie mogą jednak liczyć na tradycyjny, zimowy wypoczynek. Stoki narciarskie są zamknięte, nie wolno organizować obozów i kolonii zimowych. Do tego obowiązuje zakaz wychodzenia dzieci z domu w godz. 8-16. Dzieci mogą wyjść, ale tylko pod opieką dorosłych. To w praktyce oznacza, że uczniowie siedzą w domach, gdy jest jasno na polu, często przed ekranami komputera, a mogą wyjść dopiero po zmroku.

O zniesienie zakazu wychodzenia z domu dla dzieci apelowali od wielu dni rodzice i nauczyciele. Początkowo rząd nie zamierzał ugiąć się pod naciskiem opinii publicznej. Ale w poniedziałek 4 stycznia, minister zdrowia Adama Niedzielski poinformował, że zakaz ten zostanie zniesiony. Jeszcze dziś zostanie opublikowana zmiana rządowego rozporządzenia, a zakaz przestanie obowiązywać od wtorku, 5 stycznia 2020.

(GS)

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie