Był pijany, wiózł córeczkę, nie miał prawa jazdy i uciekał przed policją. Finał – zaskakujący

Przekroczył dopuszczalną prędkość o 32 km/h. I wtedy zaczęły się kłopoty. Namierzyli go policjanci z grupy SPEED, próbowali go zatrzymać, ale zaczął uciekać. Kiedy w końcu się zatrzymał i mundurowi przeprowadzili kontrolę, okazało się, że  miał zakaz prowadzenia pojazdów i prawie 1,5 promila. W tym stanie przewoził kilkuletnią córkę. Przybyła na miejsce matka dziecka też okazała się… poszukiwana. Oboje zostali zatrzymani i trafili do aresztu.

22 września 2022 roku patrol z grupy „Speed” Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Krakowie na terenie gminy Iwanowice namierzył opla, który przekroczył prędkość o 32 km/h. Mundurowi wydali więc sygnał do zatrzymania pojazdu, jednak kierowca wyraźnie przyspieszył. – Policjanci podjęli pościg za uciekinierem, wydając przy tym sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania pojazdu. Kierowca opla zdał sobie jednak sprawę z tego, że nie ma szans z policyjnym BMW i zatrzymał się po około 2 kilometrach – relacjonują mundurowi.

Kierującym okazał się 36-letni mieszkaniec gminy Sułoszowa, policjanci szybko poznali powody jego ucieczki. Sprawdzenie w policyjnych bazach danych wykazało bowiem, że mężczyzna jest poszukiwany do odsiadki 1 roku pozbawienia wolności (za zmuszanie groźbą innej osoby do określonego zachowania). Ma też sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. W dodatku 36-latek był pijany, miał prawie 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. – W tym stanie podróżował z córką. Na miejsce została wezwana 34-letnia matka dziecka w celu przejęcia opieki nad córką, jednak okazało się, że ona również jest… poszukiwana (do odsiadki ponad 2 miesięcy). 7-latka została więc przekazana pod opiekę dziadkowi. Jej rodzice z kolei zostali przez stróżów prawa zatrzymani i doprowadzeni do zakładu karnego, gdzie odbędą wcześniej zasądzoną kare pozbawienia wolności – opowiadają policjanci.

36-latek odpowie też za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, jazdę pod wpływem alkoholu i pomimo orzeczonego zakazu do prowadzenia pojazdów, a także za narażenie na niebezpieczeństwo własnej córki. Za te przestępstwa dodatkowo grozi mu do 5 lat więzienia.

(red)

Zniżki w OC — co warto wiedzieć?

Najnowsze

Co w Krakowie