Jest decyzja w sprawie kościoła przy ul. Kopernika!

Fot. pl.wikipedia.org

Kościół Niepokalanego Poczęcia NMP przy ul. Kopernika pozostanie miejscem sprawowania kultu, jednocześnie będąc też miejscem organizowania koncertów muzyki klasycznej, podobnie jak to ma miejsce w innych krakowskich kościołach.

Taką informację podał magistrat. „W przyszłości możliwa będzie zamiana nieruchomości pomiędzy Gminą Miejską Kraków a stroną kościelną” – czytamy na stronie. To efekt ustaleń po spotkaniu prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego z ks. Pawłem Rybskim, ekonomem archidiecezji krakowskiej.

„Prezydent Jacek Majchrowski podczas spotkania zapewnił, że miasto nie rozważa zmiany funkcji obiektu. Ustalono, że zabytkowy kościół pozostanie miejscem sprawowania kultu. Do momentu oddania do użytku Centrum Muzyki w Cichym Kąciku, obiekt przy Kopernika będzie służył także Capelli Cracoviensis, jako miejsce organizowania koncertów muzyki klasycznej” – czytamy na oficjalnej stronie miasta.

Prezydent Majchrowski z księdzem Rybskim ustalili, że rozmowy dotyczące własności kościoła, w przyszłości będą kontynuowane po oficjalnym przejęciu przez miasto obiektu od Szpitala Uniwersyteckiego.

(ko)

Zobacz także