Już 957 zakażeń w Polsce i 51 w Małopolsce. Kolejne ofiary śmiertelne

Koronawirus / fot. KRKnews.pl

31 nowych potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. W sumie mamy już 957 chorych, 13 zakażonych osób zmarło. W Małopolsce liczba zakażonych wzrosła do 51.

We wtorek rano Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 26 nowych potwierdzonych zakażeniach koronawirusem. „Potwierdzone przypadki dotyczą: 9 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. wielkopolskiego i lubelskiego, 3 osób z woj. zachodniopomorskiego i woj. warmińsko-mazurskiego, 2 osób z woj. podkarpackiego i 1 osoby z woj. małopolskiego” – podał resort zdrowia.

Jest też jeszcze gorsza wiadomość – zmarły kolejne osoby zakażona koronawirusem. W szpitalu we Wrocławiu zmarły dwie osoby – 41-letni oraz 71-letni mężczyzna, którzy mieli choroby towarzyszące. Tym samym liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa rano wzrosła do 12. A ostatnio resort zdrowia poinformował o kolejnym zgonie – w szpitalu w Bolesławcu z powodu koronawirusa zmarł 71-letni mężczyzna, który miał choroby współistniejące.

Aktualnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 51 osób, dziś rano u jednej. Dziś przybyło 2 chorych – mieszkaniec powiatu tarnowskiego trafił do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, a młody krakowianin przebywa w domowej kwarantannie.

Najmłodsza zakażona osoba w naszym regionie ma 12 lat, najstarsza 74 lata. 19 zakażonych pochodzi z Krakowa, 5 osób – z powiatu nowosądeckiego, po 4 – z powiatów dąbrowskiego i myślenickiego, po 3 – z powiatów krakowskiego, wielickiego i wadowickiego, po 2 – z Tarnowa i powiatu bocheńskiego, po 1 – z powiatów limanowskiego, nowotarskiego, gorlickiego, brzeskiego, tarnowskiego i innego województwa. – Część osób, u których potwierdzono zakażenie, czuła się na tyle dobrze lub nie miała objawów, że aktualnie pozostaje w izolacji domowej. Dlatego też obecnie liczba hospitalizowanych jest mniejsza niż liczba osób z potwierdzeniem zakażenia. Wśród hospitalizowanych są też osoby oczekujące na wynik badania – wyjaśnia Joanna Paździo, rzeczniczka wojewody małopolskiego. – Jedna osoba z potwierdzonym zakażeniem przebywa w Szpitalu Specjalistycznym im. S. Żeromskiego w Krakowie, pozostali pozostają pod opieką Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Większość z nich jest w dobrym lub stabilnym stanie. Stan dwóch osób określa się jako ciężki stabilny – dodaje rzeczniczka wojewody.

Wszystko wskazuje na to, że dziś liczba zakażonych koronawirusem przekroczy granicę tysiąca. Taki scenariusz we wtorek 24 marca 2020 przedstawiał minister zdrowia Łukasz Szumowski.

GS

Koronawirus. Pesymistyczna prognoza rozwoju epidemii. To się tak szybko nie skończy…

Zobacz także