Katecheta miał mieć romans, a teraz może się zajmować… naszymi dziećmi! Nowa fucha dla Ćwika?!

Piotr Ćwik / fot. Jan Lorek

Piotr Ćwik co dopiero przegrał wybory do Sejmu, ale mimo to może wylądować na ciepłej posadce. Wojewoda małopolski ma zostać… kuratorem oświaty! – dowiedział się KRKnews.

Do kuratorów nosa akurat mamy, bo jako pierwsi poinformowaliśmy o tym, że to stanowisko obejmie Barbara Nowak. Teraz podpadła ona jednak kontrowersyjną wycieczką do Japonii (kuratorium zapłaciło za nią 30 tys. zł), więc na stanowisku kuratora szykuje się zmiana.

Wiele jednak wskazuje, że wcale nie musi być to tzw. dobra zmiana. Faworytem do objęcia stanowiska jest bowiem Piotr Ćwik.

Katecheta z kochanką?

Co prawda Ćwik wie jak postępować z dziećmi, ponieważ jest katechetą, ale kontrowersje z nim związane z nauką kościoła mają niewiele wspólnego. KRKnews dotarł bowiem do maili, na podstawie których wojewoda podejrzewany jest o romans z jedną ze swoich pracownic. Miał z nią wyjeżdżać na „szkolenia”, które organizowane były z pieniędzy podatników w taki sposób, aby mógł spędzić ze swoją domniemaną kochanką więcej czasu.

Ponadto Ćwik miał też z nią ustalać sprawy służbowe, dotyczące m.in. wynagrodzenia dla pracowników urzędu.

Wojewoda twierdzi, że ktoś włamał mu się na skrzynkę. Z maili wynika, że w urzędzie miał… kochankę

Ćwik zapewnia, że ktoś włamał mu się na skrzynkę i maile sfabrykował, ale z dziennikarzami KRKnews – mimo wielu próśb – spotkać się nie chciał. Co więcej, naszym zdaniem wojewoda łamie prawo, ponieważ ukrywa wykaz swoich delegacji, które mogłyby go pogrążyć.

Urząd odmówił m.in. udzielenia KRKnews informacji na temat wyjazdów służbowych wojewody, choć powinien to zrobić zgodnie z prawem prasowym i ustawą o dostępnie do informacji publicznej.

Dlaczego? Wykaz delegacji mógłby bowiem uwiarygodnić prawdziwość maili.

Czy wojewoda jeździł w delegacje ze swoją rzekomą kochanką?! Urzędnicy ukrywają fakty!

Ćwikowi grunt mocno pali się pod nogami. W niedzielę okazało się, że ma nikłe poparcie społeczne, bo choć PiS wygrał wybory, to wojewoda otrzymał za mało głosów, by dostać się do Sejmu.

Ćwik sobie nie radzi, ale jest przebiegły

Co więcej, Ćwik niskie notowania ma również w urzędzie wojewódzkim.  – Nie sprawdza się jako wojewoda, bo ma problem z podejmowaniem nawet najprostszych decyzji – mówi na jeden z polityków PiS-u.

Koledzy partyjni nie mogą jednak odmówić Ćwikowi przebiegłości, bo stanowisko kuratora ma być dla niego miękkim lądowaniem, które…przygotowuje sobie sam. W jaki sposób? Konkurs na stanowisko kuratora ogłasza bowiem… wojewoda, czyli to tak, jakby komisja maturalna odpowiadała na pytania, które sama ułożyła…

jk, lm

Zobacz także