Kobieta wyłowiona z Zakrzówka. Reanimacja pomogła!

Kolejny wypadek na Zakrzówku. Strażacy wyciągnęli z wody kobietę. Reanimacja okazała się skuteczna, ale poszkodowana w bardzo ciężkim stanie trafiła do szpitala.

Ciało w wodzie zauważył rano w piątek, 25 listopada 2022 roku, pracownik firmy wykonującej praca na Zakrzówku (przypomnijmy, że na Zakrzówku powstaje park, kąpielisko i inne obiekty, oficjalnie teren jest placem budowy). Wezwani na miejsce strażacy wyłowili ze zbiornika kobietę, natychmiast podjęto reanimację. Ta okazała się skuteczna – poszkodowanej wróciły funkcje życiowe. Ale kobieta w bardzo ciężkim stanie została przetransportowana do szpitala. Policja będzie wyjaśniać, jak doszło do tego, że kobieta znalazła się w wodzie.

Zakrzówek to wciąż plac budowy. Powstaje tam park i kąpielisko. Ich oddanie do użytku planowane jest na wiosnę przyszłego roku. Na ogrodzeniu w wielu miejscach są już tabliczki informujące, że przekroczenie tego ogrodzenia jest niebezpieczne dla życia. Wypadki na Zakrzówku zdarzają się dość często – osoby stające na półkach skalnych spadają do wody. W wielu przypadkach kończy się to śmiercią poszkodowanych. Było tak wcześniej, kiedy zbiornik był otoczony siatką – na całej długości, choć z licznymi dziurami i przejściami. Do wypadków dochodzi także po zamontowaniu nowego ogrodzenia – w formie eociągniętych stalowych linek, które można pokonać bez większego problemu.

(red)

Najnowsze

Co w Krakowie