Komunie w maju? Część parafii nie daje rodzicom wyboru

fot. Pixabay

Co z tegorocznymi komuniami? Część parafii upiera się, by uroczystość odbyła się już 10 lub 17 maja. Rodzice są zszokowani.

Onet pisuje przypadki parafii, w których proboszcz nie ma zamiaru przekładać komunii. – Jest dla mnie jasne, że chodzi tu tylko o kasę i o tacę – mówi jeden z rodziców, który skontaktował się z Onetem. – Nawet zebranie w sprawie komunii ksiądz rozpoczął od znaczącej informacji, że on „poczynił inwestycje i ma żelazne terminy zapłaty”. I dlatego zamierza ryzykować zdrowiem naszych dzieci? – pytał oburzony ojciec.

Rzecznik łódzkiej kurii, bo tam znajduje się jedna z parafii, która upiera się przy majowym terminie, twierdzi, że jest tak na życzenie rodziców.

– Rodzice, którzy się z majowym terminem nie zgadzają, przełożyli komunie na październik. Majowy termin pozostał na prośbę części rodziców – powiedział ksiądz Paweł Kłys. Majowe uroczystości mają mieć skromny charakter.

Wiele rodziców twierdzi jednak, że jesienny termin nie jest aktualny, a maj jest jedyną możliwością przedstawioną im przez proboszcza.

ml, Onet

Zobacz także