Koronawirus. 615 nowych zakażeń w Polsce! To rekord! Rząd rozważa powrót ograniczeń

Musisz przeczytać

Aż 615 nowych zakażeń koronairusem potwierdzono ostatniej doby w całej Polsce. Tak dużej liczby przypadków zachorowań nie odnotowano od początku epidemii. Został pobity kolejny koronawirusowy rekord. Rząd zastanawia się, czy nie przywrócić niektórych ograniczeń.

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział w czwartek, 30 lipca, że jeśli nadal będzie rosła liczba zakażonych koronawirusem, „konieczne będzie przywrócenie niektórych restrykcji”. Dodał, że rząd podejmie decyzje w tej sprawie w drugiej połowie sierpnia.

– Rząd rozważa wprowadzenie kwarantanny dla osób powracających z wybranych państw, również spoza Unii Europejskiej. Z tym trzeba się liczyć i już teraz wprost o tym mówimy – powiedział wcześniej w Polsat News Piotr Müller, rzecznik rządu. Zaznaczył też, że rząd dąż do tego, by „nie był to taki lockdown, jak w marcu czy kwietniu”. Ale mogą wrócić restrykcje wprowadzone lokalnie – tam, gdzie jest najwięcej nowych zakażeń.

Pod znakiem zapytania stoi też wrześniowy powrót dzieci do szkół. Ostateczna decyzja w tej sprawie będzie podjęta w drugiej połowie sierpnia.

O ewentualnym powrocie ograniczeń Mateusz Morawiecki mówił na czwartkowej konferencji prasowej. Premier był pytany przez dziennikarzy, czy nie ma sobie nic do zarzucenia. To on osobiście miesiąc temu przekonywał, że pokonaliśmy koronawirusa i nie ma się czego bać. Premier wymigał się od jednoznacznej odpowiedzi. Stwierdził jedynie, że „całkowity lockdown wpłynąłby negatywnie na polską gospodarkę, dlatego władze chcą zapewnić odpowiednią liczbę łóżek i respiratorów dla osób zakażonych”.A tych cięgle jest więcej niż chorych wymagających takiego zabezpieczenia.

GS

Koronawirus w Małopolsce. 7 kolejnych ofiar śmiertelnych. I znowu więcej nowych zakażeń

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca