Koronawirus bije rekordy. W Małopolsce i w całym kraju

fot. KRKnews.pl

Mamy kolejny dzień z rekordową liczbą zakażeń koronawirusem. I to zarówno w Polsce, jak i w Małopolsce.

Ostatniej doby w całej Polsce potwierdzono aż 658 nowych zakażeń koronawirusem. To największa, rekordowa liczba nowych przypadków w ciągu jednego dnia od początku epidemii. Rekord został pobity także w Małopolsce – potwierdzono dziś 158 zakażeń COVID-19. Wśród zakażonych jest niespełna miesięczne dziecko.

Ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 158 osób. To 82 kobiety i 76 mężczyzn, w wieku od niespełna miesiąca do 90 lat. To mieszkańcy powiatu nowosądeckiego (55 osób), Krakowa (24 osoby), Nowego Sącza (16 osób), powiatu nowotarskiego (12 osób), bocheńskiego (8 osób), gorlickiego i wielickiego (po 7 osób), limanowskiego (6 osób), wadowickiego i krakowskiego (po 4 osoby), Tarnowa (3 osoby), powiatu brzeskiego, oświęcimskiego, proszowickiego (po 2 osoby) oraz powiatów: chrzanowskiego, dąbrowskiego, suskiego, tarnowskiego, tatrzańskiego, myślenickiego (po 1 osobie). 15 nowych chorych trafiło do szpitala, pozostali przebywają w izolacji.

Liczba chorych Małopolan (z aktywnym koronawirusem) zaczyna zbliżać się do 2 tysięcy. Najwięcej chorych jest w powiecie nowosądeckim – aż 580. W Krakowie mamy 184 chorych na COVID-19, w powiecie bocheńskim – 183, w Nowym Sączu – 153. W szpitalu przebywa blisko 200 zakażonych koronawirusem.

GS

Tragiczna sytuacja Szpitala Uniwersyteckiego i Domów Opieki Społecznej! Wszystko przez koronawirusa

Zobacz także