Koronawirus. Już 325 zakażonych, ponad tysiąc osób hospitalizowanych

Koronawirus / fot. KRKnews.pl

Minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformował, że do dzisiaj do godz.12 (czwartek 19 marca 2020) w Polsce potwierdzono 325 zakażeń koronawirusem. W szpitalach przebywa ponad tysiąc osób. W Małopolsce wciąż mamy tylko 6 chorych na koronawirusa.

W czwartek do południa potwierdzono już kolejnych 38 przypadków zakażenia koronawirusem. Minister zdrowia przyznał, że do końca dnia będzie ich jeszcze więcej.

Łukasz Szumowski oznajmił, że wojewodom zostały wydane dyspozycje zaopatrzenia ratowników w sprzęt ochrony osobistej – 13,5 tys. masek i 6 tys. kombinezonów, a do diagnostów ma trafić 4 tys. kombinezonów, 6,5 tys. masek i 25 tys. rękawic.

Od początku pandemii zmarło w Polsce 5 osób zakażonych koronawirusem – dwie na Dolnym Śląsku, po jednej na Podkarpaciu, w Wielkopolsce i województwie lubelskim. Najwięcej potwierdzonych zakażeń jest w województwach: mazowieckim (66), dolnośląskim (53), łódzkim (48), śląskim (36) i lubelskim (25), najmniej – w podlaskim (2).

Do tej pory na całym świecie odnotowano blisko 195 tys. potwierdzonych przypadków COVID-19, zmarło prawie 8 tys. zakażonych.

GS

Koronawirus. Czarny scenariusz – tysiące osób zakażonych, 100 tysięcy objętych kwarantanną. Co będzie dalej?

Zobacz także