Koronawirus. Niedziela 29 marca 2020. Znaczący wzrost zakażeń w Polsce i Małopolsce

Koronawirus / fot. KRKnews.pl

224 nowe przypadki zakażenia koronawirusem potwierdziło w niedzielę 29 marca 2020 roku Ministerstwo Zdrowia. Liczba chorych w Polsce wzrosła tym samym do 1862, a liczba ofiar śmiertelnych do 22 (tylko dziś były 4 zgony). W Małopolsce mamy 150 chorych na koronawirusa. Tylko w niedzielę rano potwierdzono aż 38 nowych zakażeń.

„Mamy 91 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 40 osób z woj. mazowieckiego, 20 osób z woj. dolnośląskiego, 8 osób z woj. śląskiego, 7 osób z woj. wielkopolskiego, 5 osób z woj. małopolskiego, 4 osób z woj. lubelskiego, 4 osób z woj. pomorskiego oraz po 1 osobie z woj. podlaskiego, zachodniopomorskiego i świętokrzyskiego” – poinformowało w niedziele wieczorem Ministerstwo Zdrowia.

W południe podano informację o 54 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Dotyczyły: 22 osób z województwa małopolskiego, 10 osób z kujawsko-pomorskiego, 8 osób z łódzkiego, 5 osób z województwa podkarpackiego, 4 osób z pomorskiego, 3 osób z zachodniopomorskiego oraz 2 osób z województwa lubelskiego.

Rano resort zdrowia informował o 79 nowych zakażeniach koronawirusem. „Potwierdzone przypadki dotyczą: 22 osób z woj. śląskiego, 12 osób z woj. lubelskiego, 12 osób z woj. opolskiego, 11 osób z woj. małopolskiego, 10 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 6 osób z woj. świętokrzyskiego, 2 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. zachodniopomorskiego oraz po 1 osobie z woj. pomorskiego i podlaskiego” – poinformowało w niedzielę rano Ministerstwo Zdrowia.

W sobotę potwierdzono aż 249 zakażeń. To rekordowy wzrost liczby chorych w ciągu jednej doby. Dzisiaj o kolejnych 224.

To nie jedyna zła wiadomość – liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa wzrosła do 24 Rano poinformowano, że w szpitalu w Bytomiu zmarł 75-letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące. W południe podano, że w szpitalu w Raciborzu zmarł 82-letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie . A wieczorem okazało się, że zmarli 72-letni mężczyzna ze szpitala w Tychach i 89-letni mężczyzna ze szpitala w Myślenicach. Zmarły w myslenickim szpitalu był mieszkańcem powiatu krakowskiego-to pierwsza śmiertelna epidemii w Małopolsce.

W niedzielę rano okazało się, że w Małopolsce badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 11 osób. To:
– 5 osób z Krakowa (1 kobieta i 2 mężczyzn w sile wieku, 1 młody mężczyzna oraz 1 niepełnoletni),
– 4 osoby z powiatu brzeskiego (2 kobiety i 1 mężczyzna w sile wieku oraz 1 młoda kobieta),
– 1 osoba z powiatu wielickiego (mężczyzna w sile wieku),
– 1 osoba z Tarnowa (starsza kobieta).W tej grupie jest:

„Aktualnie 2 osoby z tej grupy są hospitalizowane, a pozostałe 9 przebywa w izolacji domowej” – podał Urząd Wojewódzki w Krakowie.

W południe podano, że badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 22 osób. „W tej grupie jest kobieta w sile wieku z powiatu nowosądeckiego i 8 osób z Nowego Sącza (starsza kobieta, młoda kobieta, 2 młodych mężczyzn i 4 osoby niepełnoletnie). W tej grupie jest też 7 osób z powiatu wielickiego (młoda kobieta, młody mężczyzna, 2 kobiety w sile wieku, mężczyzna w sile wieku, starsza kobieta i starszy mężczyzna). Zakażenie koronawirusem potwierdzono również u starszego mężczyzny z Krakowa, mężczyzny w sile wieku z powiatu krakowskiego, kobiety w sile wieku z Tarnowa, mężczyzny w sile wieku z powiatu tarnowskiego, starszego mężczyzny z powiatu brzeskiego i starszego mężczyzny z powiatu bocheńskiego. Aktualnie 16 osób z tej grupy przebywa w izolacji domowej, a 6 jest hospitalizowanych” – czytamy w komunikacie Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego.

„Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 5 osób: mężczyzny w sile wieku z Krakowa, kobiety w sile wieku z Krakowa, kobiety w sile wieku z powiatu wielickiego, osoby niepełnoletniej z powiatu gorlickiego i mężczyzny w sile wieku z powiatu nowosądeckiego. Aktualnie 3 osoby przebywają w izolacji domowej, a 2 są hospitalizowane” – czytamy w wieczornym komunikacie Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie.

Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 150 osób, jedna z nich zmarła.

GS

Koronawirus. Rekordowy wzrost zakażeń w Małopolsce!

Zobacz także