Koronawirus. Piątek 27 marca. Najnowsze dane o liczbie zakażonych w Polsce i Małopolsce

Koronawirus / fot. KRKnews.pl

Dziś mamy 168 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Od początku epidemii w Polsce stwierdzono już 1389 zakażeń koronawirusem. W Małopolsce jest 93 chorych na koronawirusa. Tylko dziś potwierdzono aż 24 nowe zakażenia w naszym województwie.

„Mamy 49 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 27 osób z woj. mazowieckiego, 6 osób z woj. zachodniopomorskiego, 4 osób z woj. wielkopolskiego, 4 osób z woj. świętokrzyskiego, 4 osób z woj. dolnośląskiego, 3 osób z woj. podkarpackiego oraz 1 osoby z woj. opolskiego” – czytamy w wieczornym komunikacie Ministerstwa Zdrowia.

„Mamy 51 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych” – mówił popołudniowy komunikat. Potwierdzone przypadki dotyczyły: 18 osób z woj. małopolskiego, 15 osób z woj. dolnośląskiego, 10 osób z woj. śląskiego, 5 osób z woj. wielkopolskiego oraz po 1 osobie z woj. lubelskiego, lubuskiego i warmińsko-mazurskiego.

„Mamy 45 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 10 osób z woj. łódzkiego, 9 osób z woj. dolnośląskiego, 8 osób z woj. wielkopolskiego, 6 osób z woj. małopolskiego, 5 osób z woj. podkarpackiego, 3 osób z woj. lubelskiego oraz po 1 osobie z pomorskiego, opolskiego, podlaskiego i zachodniopomorskiego” – informowało Ministerstwo Zdrowia w południe.

Rano informowano o 23 zakażeniach. „Potwierdzone przypadki dotyczą: 4 osób z woj. wielkopolskiego, 4 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 3 osób z woj. podlaskiego, 3 osób z woj. świętokrzyskiego, 3 osób z woj. pomorskiego oraz 2 osób z woj. kujawsko-pomorskiego” – podał rano resort zdrowia.

Dziś nie ma mowy o kolejnych ofiarach śmiertelnych. Oficjalnie liczba zgonów z powodu koronawirusa – 16. Ale niektórych zmarłych zakażonych koronawirusem nie wlicza się do oficjalnych statystyk, bo bezpośrednią przyczyną śmierci nie był koronawirus.

W Małopolsce do tej pory potwierdzono 93 zakażenia, praktycznie w każdym zakątku województwa. W naszym regionie nie ma jeszcze ofiar śmiertelnych. Najnowsze badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 18 Małopolan.

W południe zakażenia potwierdzono u 6 osób. To:
– mieszkanka Krakowa w sile wieku, która pozostanie w izolacji domowej;
– mieszkaniec Krakowa w sile wieku, który pozostanie w izolacji domowej;
– mieszkanka Krakowa w sile wieku, która została skierowana do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie;
– mieszkanka powiatu krakowskiego w sile wieku, która pozostanie w izolacji domowej;
– mieszkanka Nowego Sącza w sile wieku, która pozostanie w izolacji domowej;
– mieszkaniec Nowego Sącza w sile wieku, który pozostanie w izolacji domowej.

Po południu było aż 18 potwierdzonych przypadków zakażenia w Małopolsce. „W tej grupie jest 11 osób z Krakowa (2 młode kobiety, 5 kobiet w sile wieku, 1 starsza kobieta, 2 mężczyzn w sile wieku, 1 starszy mężczyzna), po 2 osoby z powiatów: wielickiego (2 kobiety – starsza i młoda) i bocheńskiego (dwie kobiety – starsza i w sile wieku) i 3 osoby z powiatu krakowskiego (2 kobiety w sile wieku i mężczyzna w sile wieku). 13 osób z tej grupy przebywa w izolacji domowej. Pozostałe osoby zostały skierowane do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie lub już tam przebywają; jedna osoba jest w Specjalistycznym Szpitalu im. S. Żeromskiego w Krakowie” – poinformował Urząd Wojewódzki w Krakowie.

GS

Pierwsza ofiara śmiertelna koronawirusa w Małopolsce? Zmarł proboszcz parafii w Drwini

 

Zobacz także