Koronawirus w Biedronce. Zakażenie potwierdzono u pracownika sklepu w Krakowie

fot. biedronka.pl

Koronawirus w krakowskim sklepie Biedronki. Zakażenie COVID-19 potwierdzono u jednego z pracowników placówki przy ul. Kościuszki. Sklep zdezynfekowano, 14 dotychczasowych pracowników odsunięto od pracy i wprowadzono nową załogę. Sklep jest otwarty i prowadzi sprzedaż.

O koronawirusie w Biedronce powiadomił nas jeden z naszych Czytelników. Poprosiliśmy biuro prasowe sieci, by potwierdziło te doniesienia. Niestety – okazały się prawdziwe.

„Ze względu na pozytywny wynik testu u pracownika naszego sklepu przy ul. Kościuszki w Krakowie profilaktycznie odsunęliśmy od pracy 14 pracowników, którzy mieli z nim styczność. Sklep został natychmiast poddany dezynfekcji przez wyspecjalizowaną firmę i od poniedziałku 3 sierpnia od godz. 7 jest ponownie dostępny dla klientów, a jego załogę stanowią inni pracownicy sieci” – informuje biuro prasowe Biedronki.

„Bezpieczeństwo naszych klientów i pracowników jest dla nas zawsze najważniejsze, dlatego natychmiast reagujemy i będziemy reagować zawsze wtedy, kiedy nasze działania mogą je dodatkowo zwiększyć. Pragniemy podkreślić, że wszystkie wewnętrzne procedury stosowane przez naszą sieć są zgodne z zaleceniami Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego, a w ich realizacji ściśle współpracujemy z lokalnymi organami inspekcji sanitarnej”- czytamy w przesłanej nam informacji.

Nieco ponad tydzień temu koronawirusa wykryto u pracownika centrum dystrybucji Biedronki w Wojniczu. Wtedy również od pracy odsunięto kilkunastu pracowników, którzy bylina nocnej zmiany z osobą zakażoną.

GS

Koronawirus. Będą dodatkowe ograniczenia i obostrzenia. Rzecznik rządu zdradza jakie

Zobacz także