Koronawirus w Krakowie i Małopolsce. Kolejny dzień z rekordem nowych zakażeń

Koronawirus bije kolejne rekordy i przekracza kolejne granice. Ostatniej doby w Małopolsce potwierdzono aż 725 nowych zakażeń, w samym Krakowie – 200. To kolejny dzień z rzędu z pobitym rekordem liczby zakażeń koronawirusem w Krakowie i Małopolsce.

Pandemia koronawirusa nabiera takiego tempa, że trudno przewidzieć, gdzie są jej granice. Ostatniej Doby w Małopolsce potwierdzono aż 725 nowych zakażeń koronawirusem. W samym Krakowie mamy 200 nowych zakażeń. To są kolejne rekordowe liczby przypadków COVID-19 potwierdzonych jednego dnia.

Małopolska znowu jest województwem z największą liczbą nowych zakażeń. Ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 725 Małopolan. To 427 kobiet i 298 mężczyzn, w wieku od roku do 91 lat. To mieszkańcy Krakowa (200 osób), powiatu suskiego (70 osób), nowotarskiego (55 osób), limanowskiego (51 osób), myślenickiego (45 osób), tatrzańskiego (33 osoby), nowosądeckiego (32 osoby), wadowickiego (30 osób), krakowskiego (25 osób), powiatów: chrzanowskiego oraz wielickiego (po 24 osoby), oświęcimskiego (20 osób), olkuskiego (19 osób), z Nowego Sącza oraz powiatu bocheńskiego (po 14 osób), tarnowskiego (13 osób), powiatów: miechowskiego oraz gorlickiego (po 12 osób), brzeskiego (9 osób), z Tarnowa oraz powiatu proszowickiego (po 8 osób) oraz dąbrowskiego (7 osób). 46 z tych osób trafiło do szpitala.

Dzisiaj poinformowano również o śmierci: 74-letniej kobiety, 76-letniego mężczyzny oraz 74-letniej kobiety, mieszkańców powiatu oświęcimskiego, którzy przebywali w Szpitalu Powiatowym w Oświęcimiu oraz 64-letniego mężczyzny, mieszkańca powiatu chrzanowskiego, który przebywał w Szpitalu Powiatowym w Chrzanowie. Wszyscy mieli choroby współistniejące. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19.

Od początku epidemii w Małopolsce potwierdzono już ponad 14 tys. zakażeń koronawirusem, w Krakowie – ponad 3 tys. Aktywnego koronawirusa ma ponad 3,7 tys. Małopolan. Ta liczba gwałtownie rośnie, ale trudno się temu dziwić, skoro ostatniej doby do wyleczonych zaliczono w naszym regionie 184 osoby, czyli cztery razy mniej niż wykryto zakażeń.

W szpitalach przebywa 509 zakażonych Małopolan. Ostatniej doby w naszym województwie zmarły kolejne cztery osoby. Liczba ofiar śmiertelnych epidemii w Małopolsce wzrosła do 234.

Ostatniej doby wykonano w naszym województwie ponad 2,6 tys. testów na koronawirusa. To oznacza, że co czwarte badania dało wynik pozytywny.

(GEG)

Najnowsze

Co w Krakowie