Koronawirus w Krakowie i Małopolsce. Nowych zakażeń jest kilkanaście razy więcej niż wyleczeń! Będą kolejne rekordy!

Prawie co trzecie badanie na koronawirusa wykonane w Małopolsce daje wynik pozytywny. Ostatniej doby wykonano w naszym województwie 2,3 tys. testów na COVID-19, pozytywny wynik był w 691 przypadkach. W samym Krakowie koronawirusa potwierdzono u kolejnych 278 osób. To jeszcze więcej niż w niedzielę, kiedy padł rekord liczby zakażeń w ciągu jednego dnia. A do tego liczba nowych zakażeń jest kilkanaście razy większa od liczby wyleczonych.

Jeśli po weekendzie nie mamy znaczącego spadku liczby nowych przypadków koronawirusa, to w najbliższych dniach spodziewajmy się kolejnych rekordów epidemii. Ostatniej doby w Małopolsce potwierdzono koronawirusa u kolejnych 691 osób. To drugi wynik, jeśli chodzić o liczbę zakażeń wykrytych jednego dnia w naszym regionie. W Krakowie zakażenie ma 278 kolejnych osób. A to pobicie rekordu z niedzieli.

I to wszystko przy spadku liczby wykonywanych testów. Zwykle w weekend wykonywanych jest mniej badań, więc w niedziele i poniedziałki mieliśmy do tej pory z dość znaczącym spadkiem wykrywanych zakażeń. Nie tym razem. I spadek liczby wykonywanych testów nie był tak duży, a liczba nowych zakażeń utrzymuje się na rekordowych poziomach.

Aktywnego koronawirusa ma już 5352 Małopolan, w ciągu doby przybyło ich ponad 600. A to dlatego, że do wyleczonych zaliczono zaledwie 56 Małopolan. To ponad 12 razy mniej niż nowych zakażeń.

W szpitalach przebywa już 610 Małopolan. W ciągu ostatniej doby liczba chorych hospitalizowanych wzrosła o 27. Przez ostatnie 24 godziny zmarła w Małopolsce jedna osoba.

Ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 691 Małopolan. To mieszkańcy Krakowa (278 osób), powiatu krakowskiego (70), myślenickiego (39), nowotarskiego (39), tatrzańskiego (33), nowosądeckiego (28), gorlickiego (26), suskiego (25), chrzanowskiego (20), limanowskiego (19), olkuskiego (18), wielickiego (16), wadowickiego (13), brzeskiego (11), oświęcimskiego (10), tarnowskiego (10), bocheńskiego (9), Tarnowa (9), Nowego Sącza (5), powiatu dąbrowskiego (5), miechowskiego (4) i proszowickiego (4).

(GEG)

Najnowsze

Co w Krakowie