Koronawirus w Krakowie i Małopolsce. Rekord za rekordem! Gigantyczna liczba nowych zakażeń!

Jeśli dane ze środy przyprawiały o zawrót głowy, to co powiedzieć o dzisiejszych? Ostatniej doby w Małopolsce potwierdzono aż 552 nowe zakażenia. W samym Krakowie koronawirusa wykryto u kolejnych 166 osób.

Koronawirus w Krakowie i Małopolsce nabiera coraz większego rozpędu, Ostatniej doby w Małopolsce potwierdzono aż 552 nowe zakażenia. Zmarło 12 osób.

Ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 552 Małopolan. To 290 kobiet i 262 mężczyzn, w wieku od roku do 96 lat. To mieszkańcy Krakowa (166 osób), powiatu nowotarskiego (49 osób), suskiego (44 osoby), powiatów: wielickiego, nowosądeckiego i myślenickiego (po 29 osób), krakowskiego (26 osób), limanowskiego (24 osoby), tatrzańskiego (19 osób), olkuskiego (17 osób), powiatów: chrzanowskiego i wadowickiego (po 16 osób), powiatów: oświęcimskiego i miechowskiego (po 14 osób), bocheńskiego (13 osób), z Nowego Sącza (10 osób), z Tarnowa (9 osób), powiatów: tarnowskiego, proszowickiego oraz brzeskiego (po 6 osób), dąbrowskiego i gorlickiego (po 5 osób). 37 osób jest hospitalizowanych, pozostałe przebywają w izolacji.

Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 13 648 osób.

Dzisiaj poinformowano również poinformować o śmierci: 81-letniej kobiety, mieszkanki powiatu oświęcimskiego, 82-letniego mężczyzny, mieszkańca powiatu olkuskiego, 80-letniego mężczyzny, mieszkańca powiatu tatrzańskiego, 76-letniego mężczyzny, mieszkańca powiatu nowotarskiego, 75-letniego mężczyzny, mieszkańca powiatu nowotarskiego, 83-letniej kobiety, mieszkanki powiatu nowotarskiego, którzy przebywali w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie, 72-letniego mężczyzny, mieszkańca powiatu oświęcimskiego, który przebywał w Szpitalu Powiatowym w Oświęcimiu, 66-letniego mężczyzny, mieszkańca powiatu wadowickiego, który przebywał w Szpitalu w Wadowicach, 79-letniej kobiety, mieszkanki powiatu wadowickiego, 87-letniej kobiety, mieszkanki powiatu olkuskiego, która przebywała w Nowym Szpitalu w Olkuszu, 86-letniej kobiety, mieszkanki Krakowa, która przebywała w Szpitalu im. Dietla w Krakowie oraz 95-letniego mężczyzny, mieszkańca Krakowa, który przebywał w Szpitalu Specjalistycznym im. Ludwika Rydygiera w Krakowie. Jedenaście osób miało choroby współistniejące. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 230.

Aktywnego koronawirusa ma 3 174 Małopolan, aż 485 z nich przebywa w szpitalu.

Ostatniej doby w Małopolsce wykonano nieco ponad 2,2 tys. testów na koronawirusa. Poprzedniej było ich znacznie więcej, bo 3,1 tys.

(GEG)

Najnowsze

Co w Krakowie