Koronawirus w Krakowie i Małopolsce. Znowu dużo zakażeń i jeszcze więcej wyleczeń

commons.wikimedia.org

W ciągu ostatniej doby w Krakowie potwierdzono aż 43 nowe zakażenia koronawirusem. W całej Małopolsce jest 120 kolejnych przypadków COVID-19. Ale też ponad 400 wyzdrowień.

Kraków od soboty, 5 września wyjdzie z żółtej strefy koronawirusowej. Ale to wcale nie oznacza, że epidemia pod Wawelem jest w odwrocie. Przez ostatnie 24 godziny w Krakowie potwierdzono 43 nowe zakażenia koronawirusem. W Małopolsce wykryto 120 kolejnych przypadków.

Z drugiej strony mam też ponad 400 osób,które ostatniej doby zostały doliczone do ozdrowieńców. Jak już informowaliśmy, to najprawdopodobniej efekt zmiany przepisów dotyczących kwarantanny i izolacji. Osoby wychodzące z odosobnienia po 10 dniach nie muszą mieć już testów na koronawirusa, jeśli nie mają objawów chorobowych.

Koronawirus w Małopolsce. Dużo lepsze statystyki dzięki zmianie przepisów?

Ministerstwo Zdrowia podało, że ostatniej doby w całej Polsce potwierdzono 691 zakażeń. Najwięcej było na Mazowszu (121) i w Małopolsce (120).

Ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 120 Małopolan. To 77 kobiet i 43 mężczyzn, w wieku od 3 do 89 lat. To mieszkańcy Krakowa (43 osoby), powiatu nowotarskiego (16), nowosądeckiego (12), chrzanowskiego (7), wadowickiego (7), myślenickiego (6), limanowskiego (5), oświęcimskiego (5), krakowskiego (3), tarnowskiego (3), bocheńskiego (2), gorlickiego (2), olkuskiego (2), proszowickiego (2), wielickiego (2), Nowego Sącza (2) i powiatu suskiego (1). Aktualnie 14 osób jest hospitalizowanych, pozostałe przebywają w izolacji. Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 7958 osób.

„Niestety musimy również poinformować o śmierci 79-letniej kobiety z powiatu tarnowskiego, 95-letniego mężczyzny z powiatu chrzanowskiego i 89-letniej kobiety z powiatu bocheńskiego, którzy przebywali w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Zmarli w większości mieli choroby współistniejące. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 141” – informuje buro prasowe wojewody małopolskiego.

(GEG)

Kraków wychodzi z żółtej strefy!

Zobacz także