Koronawirus w miejskiej jednostce w Krakowie. Zakażony informatyk pracował w wielu firmach

Koronawirus / fot. KRKnews.pl

Informatyk pracujący dla miejskiej jednostki Klimat-Energia-Gospodarka Wodna ma koronawirusa. Zakażenie potwierdzono w środę, 5 sierpnia. W miejskiej jednostce miał kontakt z ok. 20 osobami, ale pracował też dla wielu innych firm.

Miejska jednostka Klimat-Energia-Gospodarka Wodna może być kolejnym ogniskiem zakażeń koronawirusa w Krakowie. Badania potwierdziły obecność COVID-19 u informatyka pracującego dla tej jednostki. Tyle, że mężczyzna świadczył też usługi dla wielu innych firm w Krakowie. Krąg potencjalnych zakażeń może być więc wielokrotnie większy.

– Przez trzy godziny próbowaliśmy dodzwonić się na infolinię covidową w sanepidzie. Nikt nie odbierał telefonu, choć sygnał świadczył, że linia nie była zajęta – opowiada nam jeden z pracowników miejskiej jednostki.

Miejska jednostka Klimat-Energia-Gospodarka Wodna to kolejne miejsce w Krakowie, gdzie potwierdzono zakażenie koronawiursem. Wykryto go m.in. u pracowników i pacjentów szpitala Dietla, u sprzedawcy biletów w Kolejach małopolskich, w dwóch domach pomocy społecznej. Tylko dziś potwierdzono 22 nowe przypadki COVID-19 w  Krakowie.

Radio Kraków oficjalnie poinformowało, że u pracownika firmy informatycznej świadczącej usługi dla rozgłośni potwierdzono zakażenie koronawirusem. „Przygotowywana jest lista osób, które miały w ostatnich dniach w Rozgłośni bezpośredni kontakt z zakażoną osobą. Zarząd Radia Kraków zobowiązał także do świadczenia pracy zdalnej wszystkie te osoby, które mogą w ten sposób wykonywać swoje zadania” – czytamy w komunikacie Radia Kraków.

GS

Koronawirus. 90 nowych zakażeń w Małopolsce, 22 w Krakowie. Kolejne 3 ofiary śmiertelne

Zobacz także