Koronawirus w MPK w Krakowie! Sanepid szuka pasażerów dwóch autobusów!

Koronawirus / fot. KRKnews.pl

Koronawirus w autobusach MPK w Krakowie! Jeśli jechałeś 7 lipca koło południa autobusami 503 i 252, zgłoś się do Sanepidu! W autobusie był pasażer, u którego wykryto koronawirusa.

Służby sanitarne w sobotę rano, 11 lipca wystosowały komunikat dla pasażerów dwóch autobusów MPK w Krakowie. Chodzi o linię 503 relacji Nowy Bieżanów Południe – Górka Narodowa Wschód oraz linię 252 relacji os. Podwawelskie – Kraków Airport. W autobusie był pasażer, u którego wykryto koronawirusa.. Testy na COVID-19 powinni przejść wszyscy, którzy podróżowali tymi autobusami i mają objawy zakażenia koronawirusem. A skontaktować się z Sanepidem powinni wszyscy,którzy jechali tymi autobusami.

Jechałeś? Zgłoś się

Oto treść komunikatu

„Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Krakowie prosi pasażerów, którzy w dniu 7 lipca 2020 r. podróżowali autobusem linii 503 relacji Nowy Bieżanów Południe – Górka Narodowa Wschód o godz. 11:15 oraz pasażerów podróżujących linią 252 relacji os. Podwawelskie – Kraków Airport około godz. 11:40 o niezwłoczny kontakt z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Krakowie.”
 
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Krakowie informuje, ze u jednego z pasażerów podróżujących tymi autobusami rozpoznano COVID-19, w związku z powyższym wszyscy pasażerowie podróżujący ww. autobusami powinni skontaktować się z tutejszym organem pod wskazane numery telefonów:   602 347 817, 12 684 40 33″.

Jak ważna jest maseczka

Cała sytuacja pokazuje, jak ważne jest zakrywanie ust i nosa w autobusach i tramwajach. Ci pasażerowie, którzy mieli maseczki, mieli znacznie mniejsze możliwości złapania koronawirusa.

GS

Koronawirus w Małopolsce. Nowe zakażenia – teraz na pogrzebie legendy Podhala z rodziny znanych muzyków

Zobacz także