Koronawirus. Wtorek 31 marca 2020. Liczba zakażonych nie przestaje rosnąć. AKTUALIZACJA

pixaby

Aż 256 nowych zakażeń koronawirusem i kolejne dwie ofiary śmiertelne epidemii – tak wygląda sytuacja na wtorek 30 marca 2020 roku, kolejnego dnia z epidemią w Polsce. Liczba chorych wynosi już 2311, a liczba zgonów z powodu epidemii – 33. Tylko dziś w Małopolsce przybyło 18 chorych z koronawirusem, liczba zakażonych wzrosła do 192.

„Mamy 96 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 57 osób z woj. mazowieckiego, 9 osób z woj. śląskiego, 7 osób z woj. dolnośląskiego, 6 osób z woj. lubuskiego, 4 osób z woj. opolskiego, 3 osób z woj. świętokrzyskiego, 3 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. podkarpackiego, zachodniopomorskiego i pomorskiego oraz 1 osoby z woj. lubelskiego” – podał wieczorem resort zdrowia.

W południe Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 83 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. „Potwierdzone przypadki dotyczą: 19 osób z woj. śląskiego, 13 osób z woj. podkarpackiego, 12 osób z woj. opolskiego, 10 osób z woj. lubelskiego, 7 osób z woj. małopolskiego, 6 osób z woj. łódzkiego, 6 osób z woj. dolnośląskiego, 4 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 4 osób z woj. zachodniopomorskiego oraz po jednej osobie z woj. warmińsko-mazurskiego i woj. pomorskiego” – podał w południe resort zdrowia.”

„Mamy 77 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych” – informowało rano  Ministerstwo Zdrowia.
Potwierdzone przypadki dotyczą: 27 osób z województwa śląskiego, 13 osób z wielkopolskiego, 11 osób z małopolskiego, 9 z województwa świętokrzyskiego, 7 osób z lubelskiego, 4 osób z zachodniopomorskiego, 3 osób z dolnośląskiego i 3 z pomorskiego.

Tym samym liczba potwierdzonych zakażeń w całym kraju wzrosła do 2311. Z powodu koronawirusa zmarły 33 osoby,w tym jedna z Małopolski. Jak podaje portal wpolityce.pl, wśród ofiar epidemii jest pracownik Ministerstwa Sprawiedliwości – kierowca jednego z wiceministrów. Ostatnie ofiary to 70-letnia kobieta, która zmarła w szpitalu w Tychach oraz 37-letni mężczyzna, który był leczony w szpiatlu w Warszawie.

Wśród zakażonych dominują osoby starsze i to one najbardziej narażone są na ciężkie objawy choroby wymagające pomocy lekarskiej. Ale aż jedna czwarta zakażonych w Polsce to ludzie młodzi. Pojawiły się także zakażenia wśród dzieci. Np.w Małopolsce najmłodsze dziecko z koronawirusem ma 8 miesięcy.

W Małopolsce mamy 192 chorych na koronawirusa.

Dziś rano potwierdzono 11 kolejnych zakażeń. „W tej grupie jest 3 mieszkańców Krakowa (młoda kobieta, kobieta i mężczyzna w sile wieku), 1 osoba z Tarnowa (młody mężczyzna) oraz mieszkańcy powiatów: krakowskiego (2 młode kobiety i mężczyzna w sile wieku), wielickiego (starsza kobieta), tarnowskiego (kobieta w sile wieku), proszowickiego (starsza kobieta), brzeskiego (młoda kobieta). Aktualnie 4 osoby przebywają w izolacji, a 7 jest hospitalizowanych” – podało biuro prasowe wojewody małopolskiego.

W południe do statystyk doszło kolejnych 7 zakażeń. „W tej grupie są mieszkańcy powiatów: wielickiego (2 starsze kobiety, kobieta i 2 mężczyzn w sile wieku) oraz myślenickiego (kobieta i mężczyzna w sile wieku). Aktualnie wszystkie osoby przebywają w izolacji” – poinformował Urząd Wojewódzki w Krakowie.

GS

Koronawirus. Poniedziałek 30 marca 2020. Rośnie liczba zakażeń. Rekordowy wzrost ofiar śmiertelnych. AKTUALIZACJA

Zobacz także