Kraków bez dekoracji na święta? Choinka na Rynku na pewno stanie

Musisz przeczytać

Wciąż nie wiadomo, czy Kraków zostanie udekorowany na święta Bożego Narodzenia. Wynik przetargu na dekoracje, które mają zdobić ulice miasta, został zaskarżony. Dziś miało być rozstrzygnięcie Krajowej Izby Odwoławczej, ale takie wciąż nie zapadło. Zarząd Dróg Miasta Krakowa w osobnym zleceniu chce zamówić przynajmniej ustawienie choinki na Rynku Głównym.

Nowe dekoracje świąteczne Krakowa

Nowe dekoracje świąteczne Krakowa
Obraz 1 z 10

Cooperativa Studio

Przetarg na dekoracje świąteczne w Krakowie został ogłoszony w sierpniu tego roku. Firma, która go przegrała, zaskarżyła wyniki przetargu do Krajowej Izby Odwoławczej. Ta miała wydać orzeczenie dzisiaj (19 listopada 2021), ale sprawa została odroczona o kilka kolejnych dni – do wtorku 23 listopada 2021.

Nie czekając na to orzeczenie Zarząd Dróg Miasta Krakowa zlecił ustawienie choinki na Rynku Głównym, choć jest ona elementem całej dekoracji świątecznej objętej zaskarżonym przetargiem. Zapalenie światełek na drzewku jest zaplanowane na 27 listopada, więc oczekiwanie na decyzję KIO mogłoby uniemożliwić odpalenie światełek w wyznaczonym terminie.

Ozdobienie ulic i placów Krakowa na święta i Nowy Rok ma kosztować ok. 4,6 mln złotych. Kilka tygodni temu przedstawiono wizualizacje, jak mają wyglądać (galeria powyżej).

(red)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca