Kurator Nowak nazwała szczepionki „eksperymentem”. Minister chce, by poniosła konsekwencje

– Konsekwencje tego eksperymentu nie są do końca stwierdzone – powiedział o szczepieniach przeciwko Covid-19 małopolska kurator oświaty Barbara Nowak. – Potępiam oznaki braku rozumu – odpowiada minister zdrowia Adam Niedzielski.

– Absolutnie nie zgadzam się z pomysłem, by kogokolwiek do czegokolwiek przymuszać. Zwłaszcza, jeśli mówimy o szczepionkach, których konsekwencje – konsekwencje tego eksperymentu – nie są do końca stwierdzone – powiedziała Barbara Nowak, małopolska kurator w Radiu Zet, pytana o obowiązkowe szczepienia dla nauczycieli.

Te słowa Nowak skomentował Adam Niedzielski. Minister zdrowia uważa, że małopolska kurator oświaty powinna ponieść odpowiedzialność za swoje słowa. – Takie osoby nie powinny ponosić odpowiedzialności za edukację – powiedział.

– Potępiam wszystkie takie oznaki braku rozumu i apeluję, żeby mieć pewnego rodzaju wstrzemięźliwość, bo jeżeli ktoś chce się popisać, ktoś chce zaistnieć medialnie, to powinien sobie jednocześnie zdawać sprawę, że bierze na siebie ogromną odpowiedzialność – dodaje Niedzielski.

jk

Najnowsze

Co w Krakowie