Mały tygrys amurski wyszedł na wybieg w ZOO! Niezwykłe wideo

Mały tygrys amurski / fot. ZOO Kraków

W Krakowskim Ogrodzie Zoologicznym pojawił się mały tygrys amurski. Ma zaledwie 2,5 miesiąca, a już stał się ulubieńcem zwiedzających. Zobaczcie wideo z uroczym zwierzakiem!

Kociak jest synem tygrysicy Darii i tygrysa Yuriego. Obecnie mama przebywa z maluchem na wybiegu zewnętrznym, a tata znajduje się na wybiegu wewnętrznym.

Tygrys amurski to największy współcześnie żyjący kot. Osiąga masę do 320 kg, a długość nawet do 2,5 metra! Zwierzę występuje na terenie Rosji, Chin oraz Korei Północnej.

Ciąża trwa ok. 105 dni, a samica wydaje na świat od 2 do 3 młodych. Samiec nie bierze udziału w wychowaniu młodych. Gatunek jest zagrożony wyginięciem.

ZOO będzie otwarte przez święta w godz. 9 – 19. 

Młody tygrysek

Przed wybiegiem tygrysów amurskich rozlegają się okrzyki zachwytu 🙂 Nic dziwnego. Nasi goście mogą już tutaj zobaczyć, najrozkoszniejszego mieszkańca krakowskiego ZOO. Prezentujemy Państwu 2,5 miesięcznego tygryska amurskiego. To syn Darii i Yuriego. Gdy tata jest w pomieszczeniach wewnętrznych, wybieg zajmuje mama z tygryskiem. Zapraszamy na świąteczne spacery. Musicie ich zobaczyć na własne oczy! 🙂

Opublikowany przez ZOO Kraków Czwartek, 18 kwietnia 2019

Zobacz także