Nie zdążyliście się jeszcze zaszczepić? W Krakowie pełno wolnych terminów

Sprawdziliśmy, jak wygląda dostępność szczepionek w Krakowie. Tych z Pfeizera i Moderny nie ma za wiele, ale nie brakuje za to preparatu Astra Zeneca. Tą szczepionką można zaszczepić się niemal od ręki.

W ciągu ostatnich kilkunastu dni firma Johnson & Johnson zmniejszyła dostawy szczepionek do Polski o 450 tys. dawek. Dlatego chętnym na ten preparat punkty szczepień oferują nowe terminy i nowe szczepionki.

– Przepraszamy tych państwa, którzy mieli przewidziane szczepienie tym preparatem. Część osób będzie miała przesunięte szczepienie lub zaproponowaną inną szczepionkę – mówił w poniedziałek koordynator ds. Narodowego Programu Szczepień Michał Dworczyk.

W Krakowie nie ma żadnego problemu ze szczepieniem, od ręki można znaleźć termin, ale zazwyczaj punkty oferują szczepionkę Astra Zeneca.

– W poprzednim tygodniu codziennie mieliśmy ok. 20 do 30 wolnych miejsc na szczepienie astrą zeneką w każdym z trzech punktów. Od tego tygodnia w punkcie szczepień przy ul. Wielickiej nie mamy preparatu firmy Astra Zeneca, ale w Tauron Arenie i w punkcie przy ul. Podchorążych widzimy jeszcze większy spadek zainteresowania astrą zeneką – tłumaczył „Gazecie Wyborczej” Łukasz Bartkowicz, dyrektor Miejskiego Centrum Opieki dla Osób Starszych, Przewlekle Niepełnosprawnych oraz Niesamodzielnych w Krakowie, które zarządza punktami szczepień masowych.

Sprawdziliśmy, gdzie można zaszczepić się Astrą Zenecą. Okazuje się, że w Krakowie nie brakuje terminów nie tylko w punktach masowych szczepień, ale i przychodniach.

Najnowsze

Co w Krakowie