Od dziś bez maseczek na świeżym powietrzu. Policja: dalej będą wzmożone kontrole

Musisz przeczytać

Od dziś zniesiony jest obowiązek noszenia maseczek na otwartym powietrzu, pod warunkiem, że utrzymamy dystans 1,5 metra od innej osoby. – Nie oznacza to zniesienia kontroli policji w zakresie stosowania się do wciąż obowiązujących nakazów i zakazów ustanowionych w celu przeciwdziałania rozprzestrzeniania się wirusa – zapowiada policja.

Od dziś bez maseczki można być w miejscach ogólnodostępnych na otwartym powietrzu, czyli na drogach i placach, na terenie cmentarzy, promenad, bulwarów, miejscach postoju pojazdów, parkingach leśnych.

– Należy jednak pamiętać, że wciąż obowiązuje zachowanie odległości 1,5 m od drugiej osoby, chyba że zachowanie takiego dystansu nie jest możliwe ze względu na opiekę nad dzieckiem do ukończenia 13. roku życia, osobą z orzeczeniem o niepełnosprawności, osobą z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności, osobą z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego lub osobą, która ze względu na stan zdrowia nie może poruszać się samodzielnie. Wymóg ten nie dotyczy również osób wspólnie mieszkających lub gospodarujących – informuje policja.

Ponadto funkcjonariusze podkreślają, że mimo zluzowania obostrzeń, wciąż będą prowadzić wzmożone kontrole w miejscach, gdzie wciąż obowiązują, w szczególności w zakresie noszenia maseczek.

– Takie kontrole mundurowi będą prowadzić każdego dnia. Stosowania się do nakazu noszenia maseczek policjanci będą sprawdzać w środkach transportu zbiorowego, galeriach i sklepach wielkopowierzchniowych, a także marketach oraz innych placówkach handlowych i usługowych. Mundurowi będą również zwracać uwagę na ilość przebywających osób w autobusach i obiektach, a także w hotelach, które pomimo otwarcia powinny posiadać połowę obłożenia – zapowiada policja.

Przypominamy, że za brak maseczki w miejscu, gdzie jest ona obowiązkowa, grozi mandat do 500 złotych bądź grzywna w wysokości 5 tys. złotych.

jk

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca