Ojciec i syn aresztowani za atak z użyciem maczety (VIDEO)

Ojciec i syn usłyszeli zarzuty usiłowania zabójstwa, po tym jak kilka dni temu na Prądniku Czerwonym napadli i dotkliwie pobili maczetą 20-letniego mężczyznę. Poszkodowany w stanie krytycznym, z obrażeniami głowy, trafił do szpitala. 

Policjanci Wydziału dw. z Przestępczością przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Krakowie zatrzymali dwóch mężczyzn: ojca i syna, którzy napadli i dotkliwie pobili maczetą 20-letniego mężczyznę. Poszkodowany w krytycznym stanie z obrażeniami głowy trafił do szpitala. Sprawcy usłyszeli już zarzuty usiłowania zabójstwa i zostali decyzją Sądu tymczasowo aresztowani. O ataku pisaliśmy  więcej tutaj: 

Kraków. Brutalny atak maczetą. Policja szuka sprawców

Do zdarzenia doszło 18 czerwca br. na terenie Prądnika Czerwonego. W godzinach popołudniowych dyżurny krakowskiej Policji został poinformowany o brutalnym ataku na młodego mężczyznę.

Policjanci, którzy pojawili się na miejscu zdarzenia, przeprowadzili oględziny i ustalili dokładny przebieg zdarzenia. Praca policjantów doprowadziła do ustalenia dwóch mężczyzn tj. ojca i syna, którzy najprawdopodobniej brali udział w brutalnym ataku.

 – Dwa dni później tj. 20 czerwca przypuszczenia pracujących nad sprawą śledczych potwierdziły się – kryminalni odnaleźli miejsce, w którym ukrywał się młodszy ze sprawców 20-latek i dokonali jego zatrzymania. Jego ojciec nadal był poszukiwany. Następnego dnia, 39-letni ojciec osobiście zgłosił się do Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, gdzie został zatrzymany – przekazał policja. 

Z ustaleń wynika, że 18 czerwca, w godzinach porannych pomiędzy sprawcami, a pokrzywdzonym doszło do sprzeczki słownej. Tego samego dnia, kilka godzin później sprawcy zauważyli go i zaczęli ścigać po osiedlu. Chwilę później zaatakowali go maczetą, zadając rany zagrażające jego życiu. 20-latek w stanie krytycznym z licznymi obrażeniami głowy trafił do jednego z krakowskich szpitali. Na tę chwilę, jego stan zdrowia jest stabilny.
Obydwaj napastnicy usłyszeli już zarzuty usiłowania zabójstwa. 22 czerwca br. decyzją Sądu zostali tymczasowo aresztowani.

To nie jedyny ostatnio atak przy użyciu ostrego narzędzia. Wczoraj  krakowskie służby otrzymały informację o ciężko rannym mężczyźnie w okolicy ulicy Grota Roweckiego. 38-latka z ranami kłutymi zabrano do jednego z krakowskich szpitali gdzie rozpoczęła się walka o jego życie. Więcej w artykule poniżej: 

Kraków. Atak nożownika na ulicy Grota-Roweckiego. Obława za napastnikiem

Patrycja Bliska 

Najnowsze

Co w Krakowie