PILNE! Decyzja o podwyżce cen biletów MPK odroczona!

Fot. Maja Skowron

Na środowej sesji Rady Miasta nie odbędzie się pierwsze czytanie projektu uchwały w sprawie nowych cen biletów MPK. To oznacza, że decyzja o proponowanej podwyżce opłat za korzystanie z komunikacji miejskiej została odroczona. Może tez skutkować znaczącymi zmianami w pierwotnej propozycji urzędników.

Projekt uchwały w sprawie nowych cen biletów MPK w Krakowie jest w porządku obrad sesji, która odbędzie się w środę, 16 września. Ale jak informuje Andrzej Hawranek, przewodniczący klubu Platforma. Nowoczesna Koalicja Obywatelska, ten punkt zostanie wycofany. To oznacza, że pierwsze czytanie możliwe będzie dopiero na następnej sesji, a uchwalenie podwyżek – jeszcze na kolejnej.

Z obrad najbliższej sesji RMK, ma zostać wycofany druk dotyczący podwyżek cen biletów MPK w Krakowie

Opublikowany przez Andrzej Hawranek – Radny Miasta Krakowa Poniedziałek, 14 września 2020

Niewykluczone jednak, że w międzyczasie pojawi się całkiem nowy projekt. Propozycje podniesienia cen biletów spotkały się z ostrym sprzeciwem radnych. I to nie tylko opozycyjnych. Na sesji mogłoby się okazać, że projekt uchwały w sprawie nowych cen zostanie przez większość odrzucony i trafi do kosza.

Największe kontrowersje budzi likwidacja biletów miesięcznych na jedna lub dwie linie i pozostawienie tylko biletu na sieć. Dodatkowo kosztowałbym on znacznie więcej niż obecnie.

(GEG)

Zobacz także