Rewolucja na Bulwarach Wiślanych. Zarząd Zieleni Miejskiej nada im nowe oblicze

Musisz przeczytać

Bulawary Wiślane zupełnie inne niż dzisiaj? Tak! I to wcale nie w tak odległej przyszłości. Zarząd Zieleni Miejskiej szykuje się do realizacji projektu „Wisła Łączy”, którego efektem będzie nowe oblicze miejsca tak popularnego wśród krakowian.

Fot. Facebook ZZM

Na facebookowym profilu Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie pojawiły się wizualizacje nowego wyglądu Bulwarów Wiślanych. – Ta rewolucyjna zmiana planowana jest w ramach projektu „Wisła Łączy”, którego celem jest nadanie temu miejscu nie tylko reprezentacyjnego charakteru na jaki od lat zasługuje, ale przede wszystkim uczynienie z niego pięknego, zielonego i bezpiecznego ciągu komunikacyjnego, którym zarówno rowerzyści, jak i biegacze czy spacerowicze będą mogli wędrować, podziwiając najpiękniejsze panoramy Krakowa – podkreślają urzędnicy odpowiedzialni za zieleń w Krakowie. I obiecują, że wkrótce cały projekt, który jest w fazie uzgodnień, zostanie zaprezentowany publicznie.

Najprawdopodobniej pretekstem do uchylenia rąbka tajemnicy jest wycinka kilku drzew rosnących na bulwarach. – Dla nas każda decyzja o wycięciu drzewa jest trudna, lecz jednocześnie bezpieczeństwo mieszkańców stać musi zawsze na pierwszym miejscu. Pamiętać należy również, że każdorazowo decyzje w tej sprawie podejmują stosowne organy, dysponujące odpowiednią wiedzą i doświadczeniem. Tak jest również w przypadku usunięcia czterech drzew na Bulwarach Wiślanych. Działanie prowadzone jest w oparciu o pozwolenie Małopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków ze względu na ich bardzo zły stan fitosanitarny – tłumaczą urzędnicy.

Fot. Facebook ZZM

I deklarują, że w miejsce wyciętych drzew jeszcze w tym roku posadzonych zostanie 9 nowych, zaś docelowo na Bulwarach pojawić się może już wkrótce nawet 400 drzew. Właśnie w ramach projektu „Wisła Łączy”.

(red)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca