Rozpoczął się Kongres Krakowskich Przedsiębiorców

Musisz przeczytać

O rozwoju miasta, szansach i zagrożeniach, tematach lokalnych i wpływie globalnych trendów na przyszłość miasta – to zaledwie część tematów poruszanych na I Kongresie Krakowskich Przedsiębiorców, który rozpoczął się w Krakowie. W planach kilkanaście paneli dyskusyjnych. 

Dziś (25 marca) w krakowskim Hotelu Galaxy rozpoczął się kongres, w którym uczestniczą politycy, przedsiębiorcy, naukowcy, społecznicy. To miejsce dyskusji, prezentacji osiągnięć oraz wymiany poglądów, wiedzy i doświadczeń. Kongres to także okazja do refleksji nad przyszłością i tym, co czeka nas w świecie uwarunkowanym efektami zerwanych łańcuchów dostaw, niepewnością wynikającej ze skutków inwazji Rosji na Ukrainę, następstw pandemii COVID-19 czy zmian klimatycznych.

 – Kongres ma znaczący wątek krakowski, bo w ostatnim czasie jest wiele dyskusji o lokalnych rozwiązaniach wpływających na funkcjonowanie firm – począwszy od propozycji wprowadzenia nocnego zakazu sprzedaży alkoholu, przez zapisy uchwały krajobrazowej, jak choćby o ograniczeniu godzin otwarcia ogródków kawiarnianych, aż po sprawy planowania przestrzennego, dyskusji o tym, czy Kraków się betonuje czy nie – powiedział poseł KO Aleksander Miszalski. Jak dodał, rozmowy z przedsiębiorcami będą miały charakter cykliczny i posłużą w przyszłości do „wypracowania kompromis między przedsiębiorcami a mieszkańcami Krakowa, którzy mają zastrzeżenia do uciążliwości związanych z działalnością niektórych branż”

Ilość osób na sali o najlepszy świadectwo tego, jak ważna inicjatywą jest Kongres Przedsiębiorców – powiedział poseł Aleksander Miszalski

Podczas kongresu odbędzie sie 12 paneli tematycznych, w trakcie których pojawią się tematy związane z systemem podatkowym i jego wpływem na przedsiębiorczość, jakości stanowionego prawa, zrównoważonego rozwoju miast, odpowiedzialnej turystyki, wsparcia gminy dla lokalnych przedsiębiorców, branży outsourcingowej, promocji Krakowa, Nowej Huty Przyszłości, współpracy samorządu z uczelniami wyższymi czy sytuacji lokalnych przedsiębiorców w kontekście pandemii i rosnących kosztów –  Po Kongresie powstanie podsumowanie propozycji i uwag zgłaszanych przez uczestników – podkreślił poseł Miszalski 

Na wydarzeniu będzie można porozmawiać z m.in. rajdowcem i biznesmenem z branży nieruchomości komercyjnych Rafałem Sonikiem, wiceszefową sejmowej komisji finansów Izabelą Leszczyną, wiceprezydentem Krakowa Bogusławem Kośmiderem, ale też doradcami prezydenta Krakowa, członkami zarządu dużych międzynarodowych firm, prawnikami, ekspertami, przedstawicielami wyższych uczelni oraz przedsiębiorcami.

KRKnews jest patronem medialnym wydarzenia.

Aleksander Miszalski: Chcemy stworzyć stałe forum do dyskusji z przedsiębiorcami

Budowa domu od a do z – o czym musisz pamiętać?

 

(JS)

 

 

 

 

 

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca