Ruszają Mikołajkowe Dni Dawcy Szpiku. Każdy dorosły może pomóc

fshoq.com

4 grudnia rusza 16. edycja mikołajkowej akcji w Auchan. Wolontariusze będą zachęcać klientów do dołączenia do bazy dawców szpiku Fundacji DKMS.

„Każda osoba, która będzie chciała się zarejestrować może pobrać pakiet rejestracyjny od Wolontariuszy i zarejestrować się w domu. Pakiet zawiera: instrukcję jak zarejestrować się krok po kroku, formularz rejestracyjny oraz pałeczki do pobrania wymazu. Po dokonaniu rejestracji pakiet będzie można zwrócić do wyznaczonej skrzynki znajdującej się na terenie sklepów w dniach 12-13 grudni” – czytamy w komunikacie sieci.

Podczas dotychczasowych 15 akcji, zarejestrowało się 71 902 nowych, potencjalnych dawców z których aż 203 osób już pomogło swoim „bliźniakom genetycznym”.

  • Mikołajki, to czas kiedy możemy sprawić niespodziankę i obdarować prezentami bliskie nam osoby, ale to także czas kiedy możemy podarować pacjentowi walczącemu z nowotworem krwi najcenniejszy dar, jakim jest szansa na życie – mówi Leszek Lewandowski z Fundacji DKMS.

Dawcą krwiotwórczych komórek macierzystych bądź szpiku może zostać każda ogólnie zdrowa osoba w wieku 18- 55 lat. Więcej informacji na temat dawstwa szpiku znajduje się na stronie www.dkms.pl.

(ko)

Zobacz także