Siedem miesięcy opóźnienia przy budowie ulicy Dekerta

Musisz przeczytać

Jest szansa na zakończenie remontu ulicy Dekerta na wysokości wiaduktu kolejowego. W tym miesiącu na drodze pojawi się asfalt i oznakowanie. 

Remont ważnej drogi dla mieszkańców Podgórza miał się zakończyć pod koniec ubiegłego roku. Na drodze stanęło jednak niespodziewane odkrycie archeologiczne, które pokrzyżowało prace tak bardzo, że nawet odpowiedzialna za remont spółka PKP PLK nie znała daty jego zakończenia – Spodziewamy się, że wykonawcy zrealizują ostatni etap prac w ciągu najbliższych czterech tygodni – mówił w połowie kwietnia  Piotr Hamernik, rzecznik prasowy PKP PLK. Miesiąc minął, prace wciąż trwają. 

w tym miesiącu pojawi się w końcu długo wyczekiwany asfalt, fot. PKP PLK

O problemach przy przebudowie ulicy Dekerta pisaliśmy wielokrotnie (Kolejna budowa wstrzymana. Znowu się do czegoś dokopano). Prace szły sprawnie do listopada – wtedy w trakcie prac odkrytą pod jezdnią fragmenty wojskowych budowli i fortyfikacji austriackiej Twierdzy Kraków, a także zabytkowe rury wodociągowe. To przerwało prace, a na miejscu pojawili się archeolodzy. Od tego momentu co kilka tygodni spółka PKP PLK podawała nowy, przypuszczalny termin zakończenia prac. Najpierw miał to być luty, potem marzec, później kwiecień. 

Teraz „kolejarze” są bardzie ostrożni – W drugiej połowie maja na drodze pojawi się asfalt i oznakowanie, modernizacja drogi zakończy się – informuje Piotr Hamernik. Rzecznik nie podaje jednak ostatecznego terminu zakończenia inwestycji i otwarcia przejazdu. 

wykonawcy kończą prace brukarskie przy nowych chodnikach, fot. PKP PLK

Nowy układ skrzyżowania ulic Dekerta i Romanowicza ma poprawić bezpieczeństwo – piesi zyskają dodatkową przestrzeń, a zmiana kąta przecięcia jezdni ma ułatwić kierowcom określenie pierwszeństwa. „Takie pozytywne zmiany możliwe są do wprowadzenia dzięki nowej konstrukcji wiaduktu kolejowego (po modernizacji jest to obiekt jednoprzęsłowy, czyli nie ma już dodatkowych podpór po środku jezdni)” – informuje PKP PLK.

(JS)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca