Skandal w Radzie Miasta. Apel do wiceprzewodniczącego Sławomira Pietrzyka

Klub Koalicji Obywatelskiej apeluje do wiceprzewodniczącego Rady Miasta Sławomira Pietrzyka o rezygnację z pełnionej funkcji i publiczne przeproszenie radnej Alicji Szczepańskiej. To pokłosie skandalu wywołanego przez wiceprzewodniczącego na spotkaniu z delegacja ukraińską.

W imieniu klubu Koalicji Obywatelskiej na początku środowej sesji oświadczenie w tej sprawie wygłosił szef klubu Andrzej Hawranek.

Oświadczenie w sprawie Sławomira Pietrzyka zamieścił na Facebooku przewodniczący Rady Miasta Dominik Jaśkowiec. „Na wyraźną prośbę Pani radnej Alicji Szczepańskiej nie komentowałem do tej pory na fb całej sprawy. Uważam jednak, że milczeć nie można nie ma zgody na poniżające kogokolwiek zachowania, zwłaszcza w przestrzeni publicznej. Liczę, że klub Przyjazny Kraków wyciągnie stosowne konsekwencje wobec rekomendowanego przez nich na stanowisko Wiceprzewodniczącego Rady Miasta Krakowa Sławomira Pietrzyka, z racji ograniczeń funkcjonowania Rady Miasta Krakowa w dobie pandemii COVID-19 dymisja jest honorowym wyjściem” – czytamy we wpisie przewodniczącego rady.

(GS)

Najnowsze

Co w Krakowie