Kierowca ciężarówki śmiertelnie potrącił pieszego i odjechał z miejsca wypadku

Musisz przeczytać

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu poszukują kierowcy samochodu ciężarowego uwiecznionego na powyższej fotografii. Kierowca tej ciężarówki potrącił 32 – letniego mieszkańca Poręby Wielkiej, a następnie nie udzielając mu pomocy uciekł z miejsca wypadku. Poszkodowany zmarł.

Do wypadku drogowego doszło w piątek, 11 marca 2022 roku, o godzinie 21.25. Na numer alarmowy 112 zadzwonił jeden z kierowców i poinformował o odnalezieniu pieszego z obrażeniami ciała, leżącego na poboczu w rejonie ulicy Wadowickiej 5 w Porębie Wielkiej. Na miejsce natychmiast pojechały służby ratunkowe. Pieszy nieprzytomny z poważnymi obrażeniami ciała został zabrany przez pogotowie ratunkowe do szpitala. Niestety lekarzom nie udało się uratować jego życia.

Policjanci na miejscu zdarzenia przeprowadzili szczegółowe oględziny. Teraz muszą znaleźć sprawcę potrącenia pieszego, a także wyjaśnić wszystkie okoliczności tragicznego w skutkach wypadku. – Już udało się ustalić wizerunek samochodu ciężarowego, który mógł mieć związek z tym tragicznym zdarzeniem – informują policjanci i publikują zdjęcie z monitoringu.

Fot. Policja w Oświęcimiu

– Apelujemy o kontakt z Policją osób, które rozpoznają pojazd, a który aktualnie może posiadać uszkodzenia prawego przodu i prawego boku. Nadal apelujemy również do kierowców posiadających kamerki samochodowe, którzy w piątek (11.03.2022) pomiędzy godzinami 20.50 a 21.30 przejeżdżali przez Porębę Wielką ulicą Wadowicką. Być może na nagraniu z kamerki samochodowej zarejestrowany został poszukiwany samochód. Takie nagranie z kamerki należy zabezpieczyć i powiadomić policjantów z oświęcimskiej komendy Policji pod numer 47 83 26 280 lub pod numer alarmowy 112 – proszą policjanci.

AKTUALIZACJA – policja zatrzymała 65-letniego kierowcę poszukiwanej ciężarówki. Samochód jest własnością jednej z firm na Śląsku. W tej firmie ustalono, który z kierowców jechał w piątek wieczorem przez Porębę Wielką. Samochód został zatrzymany do szczegółowych oględzin. Kierowca został przesłuchany.

(red)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca