Śmiertelny wypadek na autostradzie A4. Policja szuka świadków i nagrań video

Krakowska policja poszukuje świadków śmiertelnego wypadku drogowego na autostradzie A4. To w tym wypadku zginął strażak ochotnik z OSP Balice.

Komenda Powiatowa Policji w Krakowie prowadzi postępowanie w sprawie wypadku drogowego, do którego doszło 26 września 2022 roku o godz. 23.54 na 396+800 km autostrady A4 w miejscowości Morawica (w kierunku Krakowa), gdzie kierujący samochodem marki Iveco Daily potrącił trzech pracujących na miejscu kolizji strażaków OSP Balice. W wyniku tego zdarzenia jeden z druhów poniósł śmierć na miejscu, a pozostali doznali obrażeń ciała, z których jeden został ciężko ranny.

Policja poszukuje osób, które bezpośrednio przed wypadkiem przejeżdżały przez wskazane miejsce i widziały czynności ratunkowe prowadzone na drodze przez strażaków OSP Balice. – W szczególności apelujemy do kierowców posiadających zamontowane kamery w pojazdach, które zarejestrowały prace strażaków, o dostarczenie nagrań – apeluje policja.

Wszelkie informacje mogące mieć znaczenie w sprawie można kierować do Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Powiatowej Policji w Krakowie pod nr tel. 47 83 57 640, ew. na nr 112.

(red)

Najnowsze

Co w Krakowie