Srebrna Polana sprzedana! Protesty jej obrońców podbiły cenę

Ponad 800 tys. złotych zapłaci nabywca 7-arowej działki przy ul. Zjazdu Gnieźnieńskiego, zwanej Srebrną Polaną. Przeciwko sprzedaży tej nieruchomości protestowali mieszkańcy i radni. Ale zamiast powstrzymać transakcję, protestujący doprowadzili do podbicia ceny.

Cena wywoławcza za 7-arową działkę przy ul. Zjazdu Gnieźnieńskiego wynosiła 360 tys. złotych. Podczas przetargu cenę wylicytowano do ponad 800 tys. złotych. – Tak drogiej działki pod dom jednorodzinny w Nowej Hucie jeszcze nie było. Protesty przeciwko sprzedaży doprowadziły do podbicia ceny do rekordowej stawki – skomentował radny Grzegorz Stawowy, który poinformował innych radnych o tym, że Srebrna Polana została sprzedana.

Przeciwko sprzedaży tej działki protestowało ok. 3 tys. osób, które przekonały radnych do uchwalenie rezolucji wzywającej prezydenta do rozpatrzenia zasadności sprzedaży Srebrnej Polany. Tydzień po przyjęciu rezolucji odbył się przetarg, który wyłonił nowego właściciela.

W planie miejscowym „Mistrzejowice – Księdza Jancarza” działka przy ul. Zjazdu Gnieźnieńskiego została przeznaczona pod zabudowę jednorodzinną. Na tym terenie może powstać dom lub domy jednorodzinne o maksymalnej wysokości 11 metrów – nie większej niż sąsiednie budynki. W planie miejscowym jest też zapis, że na tej działce co najmniej 70 proc. ma stanowić powierzchnia biologicznie czynna, czyli zieleń. Maksymalna dopuszczona zabudowana może stanowić 25 proc. powierzchni.

(GS)

Najnowsze

Co w Krakowie