Teraz może być głośno o drugim synu Beaty Szydło. Za sprawą jego teścia

Fot. Wikimedia

Do tej pory zainteresowanie budził głównie Tymoteusz Szydło. Teraz zainteresowanie opinii publicznej może przerzucić się na drugiego z synów Beaty Szydło – Błażeja. Jak donosi Onet, jego teść wynajmuje gajówkę w Nadleśnictwie Niepołomice za 388 złotych miesięcznie.

„Nadleśnictwo Niepołomice wynajęło gajówkę teściowi syna Beaty Szydło. Syn byłej szefowej rządu jest jedną z osób, które mają prawo do korzystania z nieruchomości. Miesięczna opłata za wynajem budynku wynosi 388 zł. Dyrektor krakowskich lasów przekonuje, że leśniczówkę mógł wynająć każdy, a powiązania najemcy z byłą premier nie mają znaczenia” – czytamy na Onet.pl.

Dziennikarze dotarli do umowy zawartej między nadleśnictwem a teściem syna Beaty Szydło.

„Zgodnie z przepisami leśniczówkę czy gajówkę mogą wynająć osoby pracujące poza Lasami Państwowymi, jeśli nikt z pracowników nie jest zainteresowany jej wynajmem. Z naszych informacji wynika, że ani RDLP, ani Nadleśnictwo Niepołomice nie poinformowały na swoich stronach o możliwości wynajęcia wyżej wspomnianej gajówki” – twierdzą dziennikarze.

Według Onetu sam dyrektor Lasów Państwowych w Krakowie wynajął sobie inną leśniczówkę za… 150 złotych miesięcznie. „Zgodnie z przepisami, aby nadleśnictwo mogło wynająć nieruchomość zgodę na wynajęcie musi wyrazić dyrektor regionalny (…). Sytuacja z dyrektorskim wynajmem wyglądała tak: 10 września 2019 r. dyrektor regionalny zwrócił się do Nadleśnictwa Niepołomice z prośbą o wynajęcie leśniczówki. 18 września nadleśnictwo zapytało dyrektora, czy może wynająć dyrektorowi nieruchomość. Z początkiem października 2019 r. taka zgoda została wydana, a pod decyzją podpisał się zastępca dyrektora” – opisuje onet.pl. I zapowiada kolejny tekst o dyrektorze Lasów Państwowych w Krakowie.

Więcej – http://www.onet.pl.

(red)

Zobacz także