To będzie przedszkole na miarę XXI wieku?

Trwa budowa przedszkola nr 38 w Bronowicach. Pod względem architektonicznym będzie to jedno z ciekawszych samorządowych przedszkoli w mieście. To nie jedyna inwestycja oświatowa w dzielnicy, która wyróżnia się nowoczesnym stylem. Z początkiem roku szkolnego nowe oblicze zyskała pobliska podstawówka. 

Przy ulicy Jabłonkowskiej trwa budowa nowego obiektu dla Samorządowego Przedszkola nr 38. Prace rozpoczęły się w sierpniu, po rozbiórce dotychczasowego budynku. 

Do tej pory wybudowano całą konstrukcję budynku. Obecnie trwają prace przy elementach zewnętrznych obiektu. Zakończono prace izolacyjne na dachu budynku, trwają prace instalacyjne wewnątrz obiektu. Zamontowana została stolarka okienna i drzwiowa. 

Budynek pomieści 6 sal do dziennego pobytu dzieci, sale do zajęć indywidualnych, salę do zajęć ruchowych oraz aulę dla 150 dzieci. Znajdą się tam również kuchnia, pomieszczenia administracyjne, pomieszczenia gospodarcze oraz sanitariaty. Budynek jest jednopiętrowy z częściowym podpiwniczeniem, z dachem płaskim, o powierzchni użytkowej 1 962 m2.

Do nowych sal wprowadzi się sześć oddziałów, czyli 150 dzieci w wieku 2,5–5 lat. Termin zakończenia budowy przewidziany jest na maj 2023.

fot. MCOO Kraków

To nie jedyna placówka oświatowa w Bronowickich, która wyróżnia się nowoczesnym wyglądem. Niedaleko od powstającego przedszkola, na ulicy Katowickiej w ciągu dwóch lat za kwotę 21 mln złotych Szkoła Podstawowa nr 50  przeszła ogromną metamorfozę.

Bronowicka podstawówka zyskała nowy budynek, a w nim osiem nowoczesnych sal lekcyjnych, trzy świetlice (obsługujące stary i nowy budynek), szatnię i zaplecze sanitarne dla około 200 uczniów. Są tam jeszcze cztery pomieszczenia do pracy indywidualnej, w których mogą się odbywać na przykład zajęcia logopedyczne, dodatkowe czy kółka zainteresowań. Jest też harcówka dla szkolnych druhów. Budowa rozpoczęła się pod koniec 2019 roku, a cała inwestycja (w tym zagospodarowanie otoczenia, czyli m.in. parking, chodniki, dwa boiska, plac zabaw) kosztowała około 21 mln zł.

fot. krakow.pl

(JS)

1 KOMENTARZ

Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie