„Rada„Rada„Rada
„Rada„Rada„Rada

Układ w Lasach Państwowych? Leśnicy napisali list, w którym nie brakuje mocnych oskarżeń

Musisz przeczytać

Rehabilitacja po Covidowa
Rehabilitacja po Covidowa

Małopolscy leśnicy mają dość i postanowili napisać list, który opublikował serwis gorlice24.pl. Wszystko przez dziwne powiązania dyrekcji lasów państwowych z Fundacją dla Niepodległej.  

Sprawa dotyczy Fundacji dla Niepodległej, która została powołana przez Jana Kosiorowskiego, dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie. Ostatnio było o niej głośno w kontekście pomnika Jana Szyszki, który miał stanąć w Wysowej.

W liście leśników padają oskarżenia dotyczące powiązań politycznych, w które rzekomo mają być zaangażowani posłowie PiS.

„W RDLP w Krakowie funkcjonariusze publiczni ustalili antyrozwojową sieć pasożytniczych układów interesów i powiązań. Kliki, frakcje, koterie, sieci powiązań zbudowane przez Kosiorowskiego – oto obraz jednostki gospodarującej majątkiem publicznym” – czytamy w liście.

Nie brakuje w nim też mocnych określeń jak „powiązania zbudowane na wzór mafijny”, „parasol ochronny patologicznego układu”, czy „bandycki” układ w białych rękawiczkach”.

Przypomnijmy, że w październiku ubiegłego roku Onet dotarł do dokumentów, wedle których nadleśnictwa musiały płacić określone kwoty na fundację, razem ponad pół miliona złotych. Wówczas przy okazji wypłynęła sprawa jednego z synów byłej premier Beaty Szydło, którego teść wynajmuje gajówkę w Nadleśnictwie Niepołomice za 388 złotych miesięcznie.

Cały list, który opublikował serwis gorlice24.pl, można przeczytać tutaj.

(ko)

Harder
Harderfit
- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca