W krakowskim kościele można płacić kartą! Gdzie znajdziecie Ofiaromat?

Musisz przeczytać

Chcesz dać pieniążki na tacę, ale zapomniałeś portfela na niedzielną Mszę Świętą? Nie ma problemu! W parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Mistrzejowicach znajdziecie pierwszy Ofiaromat w Polsce!

Ofiaromat ma formę stojącej elektronicznej skarbony i bywa nazywany też elektroniczną tacą, e-tacą lub daromatem.

Każdy wymierny może wypłacić dowolną ofiarę do Ofiaromatu. Można zapłacić kartą, telefonem lub nawet zegarkiem. Dzięki urządzeniu możemy dokonywać bezgotówkowych transakcji w Kościele. 

– Wspólnie z biurem ekonomicznym Archidiecezji Krakowskiej przygotowaliśmy urządzenie, które pozwala na składanie darowizn w sposób bezgotówkowy – za pomocą karty, telefonu czy zegarka i które nie wymaga zaangażowania dodatkowej osoby w obsługę terminala – mówi Karol Sobczyk, pomysłodawca i odpowiedzialny za wdrożenie w Archidiecezji Krakowskiej ofiaromatów.

Parafie mogą zamawiać spersonalizowane Ofiaromaty. Urządzenie posiada także różne wersje językowe.

– Możemy wykonać urządzenie adekwatne do estetyki wnętrza kościoła, a każdy proboszcz będzie mógł w prosty sposób decydować o tym, co pojawia się na wyświetlaczu urządzenia, w tym m. in. wskazywać cele, na które darczyńca będzie mógł przekazać ofiarę (np. utrzymanie kościoła, remont prezbiterium, pomoc ubogim) – wyjaśnia Wojciech Burzyński, współtwórca projektu.

– Cztery lata temu 12% ludzi w Polsce posługiwało się kartą, dziś jest ich ponad 60%. Jesteśmy społeczeństwem nowoczesnym, dlatego także jako Kościół otwieramy się na nowe opcje. Często słyszałem pytanie czy można płacić kartą, albo pytania gdzie jest bankomat, żeby wypłacić gotówkę; ludzie podczas składki rozkładają ręce i pokazują kartę. Ofiaromat wydaje się wyjściem naprzeciw tej grupie ludzi, którzy nie noszą dziś przy sobie gotówki, tylko używają kart, telefonów lub zegarków – mówi ks. Kopicz i podkreśla, że ofiaromat to okazja, a nie obowiązek i nie wyklucza osób, które z karty nie korzystają.

W 2020 r. w kolejnych krakowskich kościołach powinny pojawić się Ofiaromaty.

Więcej przeczytacie na stronie diecezja.pl

 

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca