W Małopolsce są gminy, gdzie nie ma punktów szczepień na koronawirusa [wykaz]

fot. Pixabay

W kilku małopolskich gminach wciąż nie ma punktów szczepień na koronawirusa. Małopolski oddział narodowego Funduszu Zdrowia zapewnia, że tam zostaną zorganizowane mobilne punkty, w których będą szczepieni mieszkańcy tych gmin.

– Niemal 100 procent mieszkańców województwa ma zapewniony punkt szczepień w blisko swojego miejsca zamieszkania – twierdzi Aleksandra Kwiecień, rzeczniczka prasowa, małopolskiego oddziału wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia w Krakowie. W kilku gminach w naszym województwie do wykonywania szczepień na covid nie zgłosiła się żadna placówka służby zdrowia. Do tego NFZ niektóre gminy miejsko-wiejskie podzielił na obszar miejski i wiejski. I np. w samych Niepołomicach nie ma jak na razie punktu szczepień, jest tylko w Podgrabiu, a więc najprawdopodobniej dla obszaru wiejskiego tej gminy.

Oto wykaz miejsc w Małopolsce (na podstawie mapy udostępnionej na stronie gov.pl/szczepimysie), w których na dziś nie ma punktu szczepień na covid:
Drwinia
Alwernia obszar wiejski
Libiąż obszar wiejski
Nawojowa
Nowe Brzesko obszar wiejski
Kościelisko
Tomice
Niepołomice miasto
Wadowice obszar wiejski.

– Do pojedynczych gmin, gdzie w dwóch turach naboru do Narodowego Programu Szczepień nikt się nie zgłosił, dotrą mobilne punkty szczepień – zapewnia rzeczniczka małopolskiego oddziału NFZ. Ale dodaje, że szczepienia mogą być też wykonywane w sąsiednich gminach.

(GS)

Zobacz także