Wojewoda małopolski znowu w urzędzie. Miał dwa ujemne testy na koronawirusa

Fot. Facebook Łukasza Kmity

Wojewoda małopolski Łukasz Kmita wrócił do pracy w swoim gabinecie w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim przy ul. Basztowej w Krakowie. – Zgodnie z decyzją Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej będę mógł wrócić do pełnej aktywności. Przeprowadzony zgodnie z obowiązującymi procedurami dwukrotny wynik ujemny da podstawę do zakończenia izolacji – poinformował wojewoda.

Swoje urzędowanie na stanowisku wojewody (po odwołaniu Piotra Ćwika) Łukasz Kmita rozpoczął od kwarantanny. Kilka dni po nominacji od premiera okazało się, że nowy wojewoda ma koronawirusa. Nie miał żadnych objawów chorobowych, ale został odizolowany i pracował zdalnie.

👉Zgodnie z decyzją Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej 🧑‍⚕️👩‍⚕️- będę mógł wrócić do pełnej aktywności🤺👍….

Opublikowany przez Łukasza Kmitę Wtorek, 1 września 2020

Teraz w mediach społecznościowych zamieścił ostatni, ujemny wynik badań na koronawirusa. I poinformował, że po decyzji sanepidu może wrócić do normalnej pracy w Urzędzie Wojewódzkim. Jego powrót do gabinetu przy Basztowej w Krakowie nastąpił jeszcze na starych zasadach. Nowe pozwalają na zakończenie izolacji bez końcowego testu na koronawirusa, o ile wcześniej zakażony nie ma żadnych objawów chorobowych.

(GS)

Wojewoda małopolski Piotr Ćwik odwołany! Jest już jego następca

Zobacz także