Wybory prezydenckie 2020. Co mówią sondaże? W grze dwóch kandydatów

Ostatnie sondaże pokazują, że w walce o prezydenturę liczą się tylko dwaj kandydaci – Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski. Sondaże przesądzają, że wybory prezydenckie nie rozstrzygną się w pierwszej turze.

Wybory prezydenckie odbędą się 28 czerwca. Biorąc pod uwagę wszystkie ostatnie sondaże można prognozować, że pierwsza tura nie wyłoni prezydenta. W drugiej zmierzą się urzędujący prezydent Andrzej Duda,kandydat Prawa i Sprawiedliwości oraz Rafał Trzaskowski, kandydat Koalicji Obywatelskiej

Jak pokazują sondaże, Andrzej Duda może liczyć na ok.40 proc. głosów. Średnia poparcia dla niego z ostatniego tygodnia to 41,17 proc. Po gwałtownym spadku notowań obecnego prezydenta na przełomie kwietnia i maja, w czerwcu mamy do czynienia z ustabilizowaniem się jego wyników na granicy nico ponad 40 proc.

Rafał Trzaskowski ciągle idzie w górę. Notowania zaczynał od ok. 15-proc. Poparcia. Dziś sięga ono nawet 29 proc. (jeden sondaż), a średnia z ostatniego tygodnia to 27,9 proc.

Pozostali kandydaci pozostają daleko w tyle. Szymon Hołownia, który jeszcze trzy tygodnie temu był tuż za plecami Rafała Trzaskowskiego, dziś może liczyć na na 12,2 proc. głosów (średnia z ostatniego tygodnia). A do tego poparcie dla niego spada. Powoli, ale spada.

Pozostali kandydaci wypadają jeszcze słabiej. Średnie poparcie sondażowe dla Krzysztofa Bosaka z ostatniego tygodnia wynosi 6,3 proc., dla Władysława Kosiniaka Kamysza – 5,5 proc., a dla Roberta Biedronia – 4,2 proc.

Zobaczy wszystkie sondaże prezydenckie – http://ewybory.eu/wybory-prezydenckie-2020/sondaze-prezydenckie/

GS

Najnowsze

Co w Krakowie