Zabytkowe tramwaje znów wyjadą na ulice Krakowa. Na pasażerów czekają pamiątkowe bilety

W najbliższą niedzielę, 11 czerwca na krakowskie ulice po raz kolejny wyjadą zabytkowe tramwaje Krakowskiej Linii Muzealnej. „Zerówka” podobnie jak w poprzednich latach będzie kursowała w każdą niedzielę i święta, aż do 24 września. Obsługę konduktorską w pojazdach zabytkowych zapewni Krakowski Klub Modelarzy Kolejowych. Będą oni wręczać pasażerom specjalne pamiątkowe bilety.

W tym roku MPK  dla mieszkańców i turystów przygotowało  wyjątkowy skład wagonów. Na linię nr 0 wyjedzie bowiem pociąg złożony z warszawskiego wagonu N z 1949 roku oraz wagonów doczepnych ND z Krakowa i Poznania z 1951 roku. Stało się to możliwe dzięki współpracy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego SA w Krakowie z MPK w Poznaniu i Tramwajami Warszawskimi, które zdecydowały się wymienić na okres wakacyjny swoimi historycznymi pojazdami.

Kraków i Poznań wymienią się tramwajami na wakacje

 

Dodatkowo na linii nr 0 będzie także kursował także krakowski wagon SN1 z przyczepą PN3. Warto przejechać się także tym tramwajem, bo w tym roku minęło dokładnie 100 lat od jego uruchomienia.

Kursy będą realizowane na trasie z Cichego Kącika do ul. św. Wawrzyńca:

Dajwór – Na Zjeździe – Limanowskiego – Krakowska – Stradomska – Św. Gertrudy – Dominikańska – Franciszkańska – Straszewskiego – Piłsudskiego – Al. 3 Maja – Cichy Kącik (powrót: Cichy Kącik – Al. 3 Maja – Piłsudskiego – Straszewskiego – Franciszkańska – Dominikańska – Starowiślna – Dajwór). Linia 0 w dniu inauguracji będzie kursować w godzinach ok. 10:30 – 18:00.

Również od niedzieli, 11 czerwca, zostanie  uruchomiona linia tramwajowa nr 15, która będzie kursować po trasie:

„Pleszów” – ul. Igołomska, ul. Ujastek Mogilski, al. Solidarności, al. Jana Pawła II, al. Pokoju, al. Powstania Warszawskiego, ul. Lubicz, ul. Dunajewskiego, ul. Podwale, ul. Piłsudskiego, al. 3 Maja – „Cichy Kącik”. Linia będzie kursować w godz. ok. 11.00–17.00 co 60 minut.

Opłata za przejazd Krakowską Linią Muzealną jest zgodna z obowiązującą taryfą biletową w I strefie. Na linii 0 zachowują ważność bilety okresowe wykupione na wszystkie linie. 

Najnowsze

Co w Krakowie