Zakrzówek. Basen o głębokości 80 cm nieczynny

Rozpoczęły się prace serwisowe na basenie 80 cm. Z tego powodu basen i pomost wokół niego został wyłączony z użytkowania. Zarząd Zieleni Miejskiej nie informuje jak długo będą trwały prace. Naprawa sąsiedniego basenu 120 cm trwała ponad tydzień. 

Przypomnijmy. W zeszłym tygodniu w środę  nieoczekiwanie zamknięto basen o głębokości 120 cm.  Zarząd Zieleni Miejskiej tłumaczył, że powodem są rutynowe prace serwisowe – Z użytku wyłączony jest jeden z basenów o głębokości 120 m. Jeden, bo pojawiają się nieprawdziwe doniesienia o dwóch. Prowadzone są prace serwisowe, konserwacyjne. Takie działania dotyczą każdego z basenów. Potrwa to 2-3 dni. Możliwe, że zakończą się jeszcze dzisiaj [w piątek 7 lipca – przyp. red.] albo jutro – informowała Aleksandra Mikolaszek, rzecznik prasowy ZZM.

Tymczasem prace ponad tydzień i jak informowaliśmy powodem było przekroczeni limitu osób w basenach, co doprowadziło do odkształcenia dna i poluzowania śrub. Po naszym artykule na kąpielisku został wprowadzony limit osób, które mogą z niego jednorazowo skorzystać. Limit zaczął obowiązywać od  8 lipca. 

Jak ustaliliśmy taki stan rzeczy został spowodowany nieprzestrzeganiem limitów osób. Zgodnie z dokumentacją techniczną oraz regulaminem parku, na pomostach i basenach może jednorazowo przebywać 600 osób. W ostatnie słoneczne dni mogło się na nich znaleźć jednocześnie nawet około 3000 osób. Kilka dni później w materiale miejskiej telewizji krakow.pl padła liczba ponad 4000 osób. 

Zakrzówek. Dno jednego z pływających basenów nie wytrzymało obciążenia

Ze względu na bezpieczeństwo podjęto  decyzję o prowadzeniu regularnych prac serwisowych – raz w tygodniu. W Każdy poniedziałek pomosty i baseny są zamknięte.

Patrycja Bliska 

 

Najnowsze

Co w Krakowie