Zderzenie samochodu z autobusem w tunelu Trasy Łagiewnickiej. 20 osób rannych. To tylko ćwiczenia [video, zdjęcia]

Zderzenie samochodu z autobusem w tunelu Trasy Łagiewnickiej. 20 osób poszkodowanych, trwa akcja ratunkowa Straży Pożarnej i Pogotowia Ratunkowego. Tunele Trasy Łagiewnickiej zamknięte.

Jeszcze przez kilka godzin zamknięte będą tunele Trasy Łagiewnickiej pod Białymi Morzami. Na szczęście to nie rzeczywisty wypadek tylko ćwiczenia.

Przypominamy, tylko ćwiczenia. Zderzenie samochodu z autobusem w tunelu Trasy Łagiewnickiej. 20 osób poszkodowanych, trwa akcja ratunkowa Straży Pożarnej i Pogotowia Ratunkowego. Tunele Trasy Łagiewnickiej zamknięte.

Posted by Kraków PL on Tuesday, October 25, 2022

W ćwiczeniach taktyczno–bojowych pod nazwą „Trasa 2022” uczestniczą przedsyawiciele Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie, Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Krakowa, przedstawicieli „Trasy Łagiewnickiej SA w Krakowie”, MPK w Krakowie oraz służb współdziałających. To blisko 100 strażaków i 25 pojazdów specjalistycznych z Krakowa i Oświęcimia. Ćwiczenia potrwają do godz. 2.

📢‼️Trwają specjalistyczne ćwiczenia służb ratownictwa medycznego, technicznego, chemiczno–ekologicznego w jednym z tunelów Trasy Łagiewnickiej. 📷 Maciej Grzyb

Posted by Kraków PL on Tuesday, October 25, 2022

„Ćwiczenia obejmują realizację dwóch bloków tematycznych tj. działań ratowniczych podczas wypadku masowego z udziałem dużej liczby osób poszkodowanych oraz realizacji działań specjalistycznych w zakresie ratownictwa medycznego, technicznego, chemiczno–ekologicznego” – czytamy w komunikacie zapowiadającym zakmnięcie tunelu trasy Łagiewnickiej.

(red)

Najnowsze

Co w Krakowie