Kolejne ofiary koronawirusa w Polsce. Rośnie oficjalna liczba zgonów

W szpitalu w Poznaniu zmarła 37-letnia kobieta, która trafiła do szpitala w stanie ciężkim ze współistniejącymi chorobami. Początkowo Ministerstwo Zdrowia tego przypadku nie zaliczało do liczby zgonów z powodu koronawirusa, ale po kilu godzinach poinformowano, że to szósta ofiara koronowisa. Później poinformowano o siódmej śmiertelnej ofierze – w Radomiu zmarł 43-letni mężczyzna.

„Czekamy na diagnozę lekarzy co do przyczyn śmierci” – tłumaczył rano w niedzielę resort zdrowia. Tymczasem Urząd Wojewódzki w Poznaniu potwierdził wcześniej, że kobieta była zakażona koronawirusem. Ostatecznie uznano, że jej zgon nastąpił z powodu groźnego wirusa.

To nie jedyny taki przypadek. W sobotę 21 marca 2020 roku w Głogowie zmarł 45-letni mężczyzna, który przebywał w kwarantannie, czekał na testy na koronawirusa, ale nie doczekał się badania. – Wzywam ministra, aby te testy były, aby nie okłamywać społeczeństwa – powiedział cytowany przez portal miedziowe.pl starosta głogowski Jarosław Dudkowiak, który potwierdził fakt, że zmarła osoba objęta kwarantanną. Zdecydowano, że zostanie wykonane badanie na obecność koronawirusa u zmarłego.

Oficjalnie w całym kraju mamy już 563 potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem. Oficjalnie zmarło 7 osób.

GS

Koronawirus w Krakowie. Narodowa kwarantanna – powód do dumy czy kłopot?

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie