Koronawirus. Pierwsza ofiara śmiertelna epidemii w Małopolsce! W szpitalu w Myślenicach zmarł 89-letni mieszkaniec powiatu krakowskiego

lekarz Koronawirus / fot. KRKnews.pl

Jest pierwsza ofiara śmiertelna koronawirusa w Małopolsce! W szpitalu w Myślenicach zmarł 89-letni mieszkaniec powiatu krakowskiego.

O pierwszym zgonie w Małopolsce spowodowanym koronawirusem poinformowało w niedzielę wieczorem (29 marca 2020) Ministerstwo Zdrowia. Informację chwilę później potwierdził Urząd Wojewódzki w Krakowie. Pierwsza ofiara śmiertelna koronawirusa w Małopolsce to 89-letni mieszkaniec powiatu krakowskiego.

W sobotę 28 marca mężczyzna  z objawami zapalenia płuc najpierw trafił na SOR szpitala w Myślenicach, a potem na oddział pulmonologiczny, gdzie zmarł w sobotę po południu. Informację o przyczynach jego śmierci przekazano dopiero w niedzielę wieczorem.

„Potwierdzenie zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 zostało przekazane do Szpitala już po jego śmierci. Potwierdzono, że była ona spowodowana chorobą COVID-19. Zmarły miał choroby współistniejące” – podało biuro prasowe wojewody małopolskiego.

Do tej pory w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 150 osób. Tylko w niedzielę koronawirusowe statystyki powiększyły się o 38 chorych, w sobotę o 19, a w piątek o 24. Tylko przez ostatnie trzy dni podwoiła się liczba potwierdzonych zakażeń w naszym województwie.

GS

Pierwsza ofiara śmiertelna koronawirusa w Małopolsce? Zmarł proboszcz parafii w Drwini

Zobacz także