Kraków. We wrześniu darmowa komunikacja miejska

Musisz przeczytać

W piątek, 22 września 2023 roku obchodzimy Dzień bez samochodu. Co roku tym dniu komunikacja miejska w Krakowie jest bezpłatna, a w tramwajach i autobusach kasowniki zostaną wyłączone. Z bezpłatnych przejazdów będzie można korzystać na dziennych i nocnych liniach.

W 2023 roku Dzień bez samochodu wypada w piątek, 22 września. To międzynarodowa kampania proekologiczna świętowana corocznie właśnie 22.09. po to, by zmniejszyć ilość spalin wytwarzanych przez miliony aut poruszających się po miastach. Na całym świecie centra wielu miast zamykane są dla ruchu samochodowego, a kierowcy zachęcani są do rezygnacji z jady autem na rzecz komunikacji i rowerów. Pomóc w tym ma właśnie darmowa komunikacja.

Oprócz 22 września, komunikacją miejską możemy pojechać za darmo w jeszcze jednym przypadku.  Ponieważ stolica Małopolski wciąż ma  problem ze smogiem, a problem nasila się szczególnie w okresie jesiennym i zimowym, darmowe przejazdy MPK są zarządzane w czasie smogu. Jeżeli zarejestrowano wysokie stężeniem pyłów zawieszonych PM10 w krakowskim powietrzu, kierowcy mogą skorzystać z bezpłatnych podróży pojazdami Komunikacji Miejskiej w Krakowie za okazaniem ważnego dowodu rejestracyjnego pojazdu z aktualnym badaniem technicznym.

Darmowa komunikacja miejska. Tak powinno być przez cały rok?

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

15 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
15 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca