Od 1 października ważna droga dojazdowa do ulicy Opolskiej będzie przejezdna

Dobra informacja dla mieszkańców północnej części Krakowa. Kończą się roboty związane z układaniem torów w rejonie skrzyżowania ulic Mackiewicza – Pachońskiego – Siewna. Jak zapowiada wykonawca inwestycji, od 1 października od godz. 4.00 do ruchu przywrócony zostanie zamknięty przez ostatnie tygodnie przejazd przez ul. Mackiewicza do Opolskiej.

 – Kierowcy będą więc mogli dojechać do Śródmieścia z wykorzystaniem Mackiewicza bez konieczności korzystania z tras objazdowych. Jednocześnie na ul. Jabłonnej przywrócony będzie ruch jednokierunkowy (kierunek północ) – informuje urzad miasta.

Na swoje stałe trasy wróci też komunikacja miejska. Więcej informacji o kursowaniu autobusów będzie można znaleźć na stronie ztp.krakow.pl.

Jak podkreślają urzędnicy  jeszcze w październiku ruch kołowy powinien zostać przywrócony na ul. Nad Sudołem.

Przypomnijmy, że od niedawna poprawiła się przejezdność przez ul. Opolską. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, wykonawca otworzył do ruchu po dwa pasy w każdą ze stron. Jednocześnie rozpoczął się zasadniczy etap robót przy budowie dwukomorowego tunelu wzdłuż ul. Opolskiej.

To już dziś. Łatwiejszy przejazd ulicą Opolską

Najnowsze

Co w Krakowie